Ultimele subiecte
» Vorbe înţelepte
Scris de TAVI 14/10/17, 02:49 am

» Topicul de barfe fara frontiere
Scris de TAVI 14/10/17, 02:36 am

» Despre prietenie
Scris de Enola 13/10/17, 11:27 am

» Blue Caffee!!...
Scris de Enola 13/10/17, 10:01 am

» Sa ne amuzam un pic!
Scris de Geta 06/10/17, 01:50 pm

» Enola, azi ești sărbătorită!
Scris de Enola 02/10/17, 12:37 pm

» De ce NU m-am lasat de fumat?!
Scris de Casiana 17/09/17, 06:20 pm

» Libertatea florilor
Scris de Casiana 17/09/17, 06:12 pm

» Toamna din noi
Scris de Casiana 17/09/17, 06:02 pm

» Noapte buna!
Scris de Geta 30/08/17, 09:50 pm

» La multi ani, Leo!!....La multi ani, Trident !!
Scris de Casiana 04/08/17, 10:30 pm

» Pentru oaia ratacitoare .....
Scris de Enola 02/08/17, 02:29 pm

» Sarbatori Religioase si Nationale
Scris de Casiana 21/05/17, 04:22 pm

» Omul din oglinda
Scris de elenita 11/05/17, 06:22 am

» Ton-Tu
Scris de elenita 04/05/17, 08:52 am

» Poezia , hrana pentru suflet
Scris de Quanchi 03/05/17, 01:45 am

» Ce palaria mea !?
Scris de Quanchi 02/05/17, 01:17 am

» Memories ....
Scris de Enola 01/05/17, 01:19 pm

» Papusi...papusi...
Scris de elenita 30/04/17, 07:04 am

» Ciocolata pentru Vlavi !
Scris de Quanchi 30/04/17, 02:24 am

» Look into my eyes
Scris de Quanchi 30/04/17, 02:10 am

» cum rezistati fara masina(autoturism)
Scris de Vlavi 29/04/17, 06:08 pm

» Fereastra deschisa spre lume...
Scris de elenita 24/04/17, 06:27 am

» Pe aripile vantului ....
Scris de Enola 19/04/17, 07:13 pm

» Bancuri misto
Scris de Geta 11/04/17, 04:17 pm

» Arta de sub foarfeca
Scris de elenita 09/04/17, 08:37 am

» Love and Pearls
Scris de Vlavi 07/04/17, 06:31 am

» Scrisori pentru un necunoscut
Scris de Quanchi 31/03/17, 07:23 pm

» Raze de luna...
Scris de Quanchi 31/03/17, 06:37 pm

» Unde eşti, primăvara mea?
Scris de Quanchi 31/03/17, 06:05 pm

» Nu tranti usa cand pleci !
Scris de Enola 31/03/17, 01:35 pm

» Sunt în vârstă şi nu mi-e ruşine de asta
Scris de Quanchi 30/03/17, 01:59 am

» Ce ganduri ne colindă...
Scris de Quanchi 30/03/17, 01:42 am

» Creatii proprii ..proza, poezie,eseuri.....
Scris de Enola 29/03/17, 12:26 pm

» Si eu vreau sa slabesc!
Scris de elenita 27/03/17, 07:35 am

Curs Valutar

Despartirile sau viata pe segmente

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Despartirile sau viata pe segmente

Mesaj Scris de Anutam la data de 16/04/12, 10:16 am

Doamne............nu te cunosc dar "viata bate filmul "........ea poate sa inspire un scenarist. Acum poate ai familia ta dar ........fratele tau geaman este, traieste, inca nu e tarziu sa va mai intalniti, povestea poate continua fericit......Doamne ajuta si echilibreaza tristetile cu fericiri!!!!!!

Anutam

Data de inscriere : 30/10/2010
Varsta : 60

Sus In jos

Mesaj Scris de Octavia la data de 16/05/12, 08:41 am

Elenita, Elenita,Elenita, draga mea si scumpa mea surioara,am citit si m-am cutremurat, o adevarata poveste reala de viata zbuciumata.
Scriu si pling, nu vad tastele,nu ma pot aduna sa leg cuvintele, NU SE POATE SA SE INTIMPLE ASA CEVA , INCERC SA-MI ZIC CA NU E ADEVARAT...............................dar totusi povestea ta e ADEVARATA.Dumnezeu te-a intarit ,si a vegheat mereu linga tine ca sa reusesti sa treci prin toate neplacerile si durerile vietii.Prin puterea ta si prin exemplul tau de viata trebuie sa ne fie multora dintre noi o meditare indelunga a tot ce am trait si ce mai avem de trait. Dumnezeu sa te binecuvinteze la fiecare pas pe care il faci , iti doresc liniste si intelegere alaturi de toti cei dragi tie .
Octavia
Bubulina-Gospodina

Data de inscriere : 02/02/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de elenita la data de 16/05/12, 11:29 am

Sigur ca noi toti avem scris inca din momentul conceperii,o soarta.Probabil ca asa a fost sa fie,asa trebuia sa se intample,ca eu sa ma purific si sa incerc sa devin un om mai bun,mai intelegator,sa-mi depasesc conditia de stadiu adormit.
Am fost recunoscatoare parintilor care m-au adoptat si nu i-am parasit,am locuit impreuna cu ei.Tatal s-a stins in 1987 si de atunci pana acum patru ani,cand mama s-a stins si ea,lovita de o boala necrutatoare,a locuit cu mine,am ingrijito si m-am asigurat ca nu-i lipseste nimic.Este cutremurator faptul cand vezi cum incetul cu incetul parintii isi pierd din forta,din mobilitatea de a lupta cu boala,se sting incetul cu incetul...Of!Doamne!
Din leaganul in care am stat cinci ani,organismul meu a devenit foarte sensibil,raceam foarte usor,destul de des se recurgea la penicilina aceia dureroasa,ajunsesem sa fac chiar crize de astm.Eram copil si imi amintesc foarte bine cand ma trezeam din somn,in toiul noptii cu crize de respiratie,cu sufocare si atunci ziceam:de ce Doamne imi faci asta?Cu ce ti-am gresit de trebuie sa indur toate astea?
Si mama pleca disperata cu mine in brate a doua zi la medic si iar,si iar...
Am zis ca tot ce am facut pentru parintii mei,nu pot rascumpara marele gest pe care l-au facut lundu-ma din acel loc!Poate ca in inconstienta tineretii am mai gresit fara sa vreau,dar i-am respectat si am cautat,sa nu-i fac de rusine,sa le rasplatesc daruirea si sacrificiul lor.DA!Viata bate uneori filmul!
Si pentru ca atunci cand m-am maritat au fost cativa ani in care nu puteam concepe un copil,in urma unui chiuretaj{nu din vina mea,s-a produs acest lucru},am hotarat sa infiez,la randul meu un copil.Si ,dragilor,pasii m-au purtat in acelasi loc in care in urma cu ani,am fost luata si eu de altcineva.Am gasit o fetita,avea trei saptamani si ne-am indragostit de ea,din prima clipa!Era un copil,absolut,superb!
Am inceput procedurile de adoptie si daca va spun ceva,poate nu o sa ma credeti!Intre timp,am ramas insarcinata!
Toata lumea care aflase de faptul ca doresc sa infiez un copil,imi spuneau ca de ce sa ma leg la cap si sa iau copilul altei femei,cand pot sa am copilul meu.Eu am considerat ca trebuie sa merg mai departe,pe calea pe care mi-am propuso si am continuat actele de adoptie.Si uite-asa a aparut Iuliana in viata noastra,apoi Costy si in final Stefania.
Ce sa va mai spun?Asta-i toata viata mea,v-am spus absolut totul!Sunt multumita ca si eu,la randul meu,am facut o fapta buna,inaintea lui Dumnezeu sunt impacata ca nu sunt un om josnic,nu sunt un om de nimic.
Si sa va mai spun ceva-ani de zile m-am luptat cu crizele mele de astm,si pot sa spun ca de 10 ani,sunt un om sanatos,care nu a mai recurs la medicamente.
Asa-i ca am viata de telenovela?
Va doresc o viata linistita,scumpilor!

elenita
Painea lui Dumnezeu
Painea lui Dumnezeu

Data de inscriere : 07/02/2012
Varsta : 58
Localizare : departe de lumea dezlantuita

Sus In jos

Mesaj Scris de Octavia la data de 16/05/12, 01:43 pm

Este greu de pus în cuvinte tristeţea şi durerea prin care ai trecut, pe care numai tu le-ai simtit, desparţirea de cea care a fost mama , de tata. Insă plina de nadejde şi mulţumindu-i Bunului Dumnezeu ai invins, esti o ADEVARATA femeie, sotie, mama si prietena. Doamne Ajuta tie si la toata lumea de aici si nu numai.

ptr. tine special mai ales ca peste citeva zile din cite stiu sintem doua sarbatorite de sf. elena
Octavia
Bubulina-Gospodina

Data de inscriere : 02/02/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum