Ultimele subiecte
» Noapte buna!
Scris de Casiana 04/08/17, 10:43 pm

» Blue Caffee!!...
Scris de Casiana 04/08/17, 10:35 pm

» La multi ani, Leo!!....La multi ani, Trident !!
Scris de Casiana 04/08/17, 10:30 pm

» Topicul de barfe fara frontiere
Scris de Casiana 04/08/17, 10:21 pm

» Pentru oaia ratacitoare .....
Scris de Enola 02/08/17, 02:29 pm

» Sarbatori Religioase si Nationale
Scris de Casiana 21/05/17, 04:22 pm

» Omul din oglinda
Scris de elenita 11/05/17, 06:22 am

» Ton-Tu
Scris de elenita 04/05/17, 08:52 am

» Poezia , hrana pentru suflet
Scris de Quanchi 03/05/17, 01:45 am

» Ce palaria mea !?
Scris de Quanchi 02/05/17, 01:17 am

» Memories ....
Scris de Enola 01/05/17, 01:19 pm

» Papusi...papusi...
Scris de elenita 30/04/17, 07:04 am

» Ciocolata pentru Vlavi !
Scris de Quanchi 30/04/17, 02:24 am

» Look into my eyes
Scris de Quanchi 30/04/17, 02:10 am

» cum rezistati fara masina(autoturism)
Scris de Vlavi 29/04/17, 06:08 pm

» De ce NU m-am lasat de fumat?!
Scris de Vlavi 29/04/17, 07:42 am

» Fereastra deschisa spre lume...
Scris de elenita 24/04/17, 06:27 am

» Pe aripile vantului ....
Scris de Enola 19/04/17, 07:13 pm

» Bancuri misto
Scris de Geta 11/04/17, 04:17 pm

» Arta de sub foarfeca
Scris de elenita 09/04/17, 08:37 am

» Love and Pearls
Scris de Vlavi 07/04/17, 06:31 am

» Scrisori pentru un necunoscut
Scris de Quanchi 31/03/17, 07:23 pm

» Raze de luna...
Scris de Quanchi 31/03/17, 06:37 pm

» Unde eşti, primăvara mea?
Scris de Quanchi 31/03/17, 06:05 pm

» Nu tranti usa cand pleci !
Scris de Enola 31/03/17, 01:35 pm

» Despre prietenie
Scris de Quanchi 30/03/17, 02:48 am

» Sunt în vârstă şi nu mi-e ruşine de asta
Scris de Quanchi 30/03/17, 01:59 am

» Ce ganduri ne colindă...
Scris de Quanchi 30/03/17, 01:42 am

» Creatii proprii ..proza, poezie,eseuri.....
Scris de Enola 29/03/17, 12:26 pm

» Si eu vreau sa slabesc!
Scris de elenita 27/03/17, 07:35 am

» Tatici pentru copii
Scris de elenita 27/03/17, 06:08 am

» Anotimpul povestilor
Scris de elenita 27/03/17, 06:04 am

» Do you need a hug ?
Scris de elenita 25/03/17, 02:12 pm

» Dedicatii muzicale !!
Scris de Quanchi 25/03/17, 04:24 am

» Joacă-te cu mine, rază de soare!
Scris de elenita 21/03/17, 06:36 am

Curs Valutar

zodiac, horoscop, cititul in ...ce vreti voi....

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: zodiac, horoscop, cititul in ...ce vreti voi....

Mesaj Scris de Adry la data de 07/12/10, 06:33 pm

Fraza cel mai des utilizata de barbatii din fiecare zodie

Barbatul din zodia Berbec: ”Nu vreau sa ma indragostesc de tine”
O expresie draguta, barbatul din zodia Berbec si-ar dori sa poata controla si sentimentul de a se indragosti. Ceea ce va si incerca din greu. Incearca sa isi mentina independenta emotionala cat mai mult posibil.

Barbatul din zodia Taur : ”Esti minunata”
Esti minunata pentru ca ii intelegi toanele, ii faci masaj, ii aduci mancarea in pat, il lasi sa doarma duminica pana la amiaza, nu ii ceri sa vina cu tine la parinti, ii gatesti mereu mancarea preferata, nu te certi cu el cand sta pana noaptea cu prietenii, ai grija de copii, este curata locuinta, esti mereu bine-dispusa...si lista poate continua.

Barbatul din zodia Gemeni: ”Am sa te sun”
Acest lucru poate insemna:
1. Te va suna.
2. Nu te va suna. Doar stim cu totii ca barbatul din zodia Gemeni este un semn dual, mutabil, de aer. Imprastiat, cu capul in nori, nici el nu stie exact ce va face maine. Acest lucru il si face atat de atragator.

Barbatul din zodia Rac:”Cred ca m-am indragostit de tine”
Prea timid sau discret sa iti spuna direct si pasional ”Te iubesc”, declaratia domnului Rac inseamna ca te vede deja mama copiilor sai, in timp ce pregatesti in sortulet cozonacii pentru masa de Craciun. Si mai inseamna ca va cauta obsedat sa isi realizeze visul cu tine.

Barbatul din zodia Leu : ”Ce draguta esti”
Barbatul din zodia Leu stie ca daca face complimente va straluci automat intr-o lumina favorabila. Daca persevereaza in complimente, te vei simti datoare fata de acest barbat simpatic si ii vei complimenta curand si tu inteligenta, abilitatile, aspectul fizic. Iar el abia astepta acest lucru...

Barbatul din zodia Fecioara: ”Esti atat de intelegatoare”
Esti atat de intelegatoare si buna la suflet, asa-i ca ii vei ierta din nou escapadele, minciunile, greselile si faptul ca si-a pus prietenii din nou pe un loc mai important decat pe tine? Barbatul din zodia Fecioara va face mereu apel la sensibilitatea si bunatatea feminina.

Barbatul din zodia Balanta:”E atat de bine cu tine. Tot mai bine. ”
In curand este posibil sa fie chiar foarte bine, sa fie multumit cu adevarat de tine. Dar mai trebuie sa te straduiesti, esti pe aproape, insa mai ai cateva lucruri de imbunatatit. Ceea ce inseamna ca ar trebui sa ii asculti indicatiile si sfaturile pretioase.

Barbatul din zodia Scorpion: ”Niciodata nu am afirmat ca ar fi usor de trait cu mine ”
Iata o fraza simpla si eficienta. Te-a pus in garda de la inceput, nu mai ai de ce sa te plangi la urma. Iar adevarul este ca nici tu nu esti atrasa de barbatii simpli si fara personalitate, motiv pentru care il placi asa cum este, dificil, gelos si incapatanat.

Barbatul din zodia Sagetator: ”Mai am cate ceva de rezolvat in viata mea. ”
Acest barbat mai mereu are o viata complicata, foarte greu se simte pregatit pentru a lua o decizie majora. Profesia, banii, parintii, o alta iubita, conjuncturile exterioare par ca ii influenteaza prea puternic viata. Din pacate, cand spune fraza aceasta, nu trebuie sa te astepti sa se si implice sa rezolve acele aspecte.

Barbatul din zodia Capricorn: ”Nu sunt genul romantic”
Barbatul Capricorn este in secret sensibil si vulnerabil, insa ii este frica sa nu devina ridicol prin gesturile sale, de parca romantismul nu ar fi compatibil cu masculinitatea. El spera ca daca te invata de la inceputul relatiei asa, vei avea mai putine pretentii de la el. Este pragmatic, decat sa mergeti la o cina romantica, asteapta sa gatesti tu acasa si il servesti in pauza de meci.

Barbatul din zodia Varsator”Hai sa ramanem prieteni ”
Nu doar simpli prieteni, ci conceptul american de ”Friends with benefits”, o combinatie perfecta de libertate si sex, in care el iti poate povesti despre fata cu sanii frumosi pe care a cucerit-o aseara in timp ce stie ca se poate baza pe tine ori de cate ori are probleme financiare. Iar din cand in cand, veti petrece o noapte fierbinte impreuna, doar de dragul amintirilor.

Barbatul din zodia Pesti”Esti perfecta ”
Bineinteles nu esti perfecta, deoarece nimeni nu este, insa barbatul din zodia Pesti va astepta de la tine sa fii femeia perfecta pentru el. Va avea pretentia sa te potrivesti idealului sau si sa nu indraznesti sa cobori de pe piedestral.

Ma indoiesc deci gandesc. Gandesc deci exist. Exist deci exista Dumnezeu!

Adry
" Cinderella "

Data de inscriere : 21/11/2010
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de Adry la data de 07/12/10, 06:33 pm

For Ladies ... Laughing ...Cum îl convingi în funcţie de zodie

Vrei să-l rogi să facă ceva pentru tine şi nu ştii cum să-l abordezi? Ca sa îţi fie mai uşor să îl îndupleci, inspiră-te din tips-urile de mai jos! S-ar putea să obţii ce îţi doreşti, mai uşor ...

Berbec: Spune-i direct, fără ocolişuri, şi în cuvinte puţine. N-are răbdare să asculte o poliloghie lungă, oricât de convingătoare.

Taur: Dacă vrei la Paris în septembrie, spune-i încă din mai. Să se obişnuiască cu ideea. Şi nu te sfii să repeţi rugămintea ta de 1000 de ori, dacă e necesar.

Gemeni: Trebuie să i-o spui într-un moment potrivit, când eşti sigură că te-a auzit. Iar după aceea să-i mai reaminteşti de câteva ori, de fiecare dată în alt fel.

Rac: Imediat ce va simţi că e important pentru tine o să fie deschis să te ajute. Asta nu înseamnă că n-o să şi bombăne…

Leu: Fă apel la natura lui generoasă. Îi place să joace rolul de binefăcător, iar dacă îl măguleşti îndeajuns n-o să-ţi refuze nimic.

Fecioară: Bineînţeles că o să comenteze el ceva, altfel n-ar fi Fecioară. Dar cel mai probabil o să te ajute sau o să facă cum doreşti.

Balanţă: Nu-l lasă inima să refuze pe cineva, mai ales dacă eşti aleasa inimii lui. Dar o să oscileze un pic înainte de a acţiona.

Scorpion: Poţi să îl rogi orice, dar numai după ce a-ţi făcut dragoste, când e relaxat şi binedispus. Altfel, o să te privească destul de suspicios.

Săgetător: Spune „da” destul de repede. Dar asta nu înseamnă neapărat că o să şi facă. Mai aminteşte-i, să fii sigură.

Capricorn: E suficient că i-ai spus. El o va lua imediat în serios, ca pe o datorie de onoare. Sau o să-şi pună un subordonat să te ajute.

Vărsător: Orice e nou şi interesant o să-i atragă atenţia. O să opună rezistenţă numai la aceeaşi veche chestie pe care i-o propui a 15-a oară.

Peşti: Chiar dacă pare că nu te aude sau te-a luat un pic peste picior, n-ar fi exclus să te trezeşti să îţi îndeplineşte dorinţa când nici nu te aştepti.

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Mesaj Scris de Adry la data de 07/12/10, 06:34 pm

Comportamentul gravidelor în funcţie de zodie

Toată lumea ştie că în această perioadă a vieţii toate femeile sunt speciale. Să vedem ce înseamnă aceasta pentru fiecare zodie:
Berbec Alergi pe bandă până în ultima clipă, pentru tine e esenţial să te menţii într-o formă cât mai bună. Vei face toate exerciţiile speciale pentru gravide – atât pentru ca micuţul să vină pe lume în cele mai bune condiţii, cât şi pentru că nu poţi sta locului deoarece de-abia aştepţi să devii mămică!

Taur Momentul în care ai aflat că eşti însărcinată devine pentru tine un prilej de reevaluare a cheltuielilor şi achiziţiilor familiale. Vei încheia toate asigurările importante pentru viaţa micuţului chiar dinainte să se nască şi vei face un credit la bancă pentru a termina de plătit la timp locuinţa pe care să i-o dăruieşti la majorat.

Gemeni Înfiinţezi un forum de discuţii între mămici pe internet, unde inviţi specialişti care să aducă tuturor la cunoştinţă ultimele noutăţi în domeniu, mămici care să-şi povestească experienţele şi pe oricine care ar dori să-şi dea cu părerea. Îi pui numele bebeluşului încă dinainte de a începe să se mişte şi vorbeşti cu el toată ziua.

Rac Dacă există pe lumea aceasta o fiinţă care a fost destinată să devină mamă, aceea eşti tu. Trăieşti intens bucuria de a fi însărcinată, simţi plenar misterul şi minunea de a deveni mamă. Ai momente în care eşti atât de pătrunsă, încât devii mămoasă şi protectoare faţă de toate celelalte fiinţe şi lucruri din viaţa ta!

Leu În primul rând, toată lumea trebuie să afle extraordinara veste! Vei începe să porţi haine speciale pentru gravide încă dinainte ca vreo urmă de burtică să se vadă la orizont. Cea mai mică greaţă şi poftă vor fi prilejuri de spectacol pentru cei din jur, pentru că nu poţi fi altfel decât senzaţională. Şi neapărat naşterea să fie filmată!

Fecioară Nu există item de pe lista cu trusoul care să-ţi lipsească, şi chiar adaugi lucruşoare absolut necesare la care nimeni nu se gândise dinainte. Eşti extrem de atentă cu alimentaţia ta, cu tot regimul de viaţă al tău şi al celor din jur, care nu mai au voie să facă niciun exces: să se obişnuiască dinainte cu restricţiile pentru bebeluşi!

Balanţă Eşti mai preocupată să te ungi pe burtă cu toate cremele din lume, împotriva vergeturilor şi a oricăror neplăceri estetice care ar putea să apară. Practici toate exerciţiile care să te menţină într-o formă cât mai bună. Din când în când, îţi mai aminteşti că peste puţin timp va mai fi o fiinţă mică alături de tine...

Scorpion Aproape nimeni nu va afla că eşti însărcinată până în clipa în care va fi evident pentru oricine. Nu pentru că ţi-ar fi jenă de starea ta, ci pentru că nu oricine e demn să fie chiar atât de intim cu tine. Această veste e mult prea importantă pentru a o împărtăşi cu toată lumea chiar de la început.

Săgetător Faptul că eşti însărcinată nu te împiedică să călătoreşti până-n ultima clipă la capătul lumii. Deja ţi-ai făcut şi planurile pentru la anul, când bebe va fi în rucsac. Iar regula cu centura de siguranţă pe care nu mai eşti obligată să o porţi când burtica devine prea mare a fost inventată pentru tine. Ai fi în stare să naşti la volan!

Capricorn Bineînţeles, o asemenea transformare în viaţa ta merită cea mai mare atenţie şi consideraţie. Sigur că micuţul va avea cont în bancă încă din stadiul de embrion. Deja i-ai ales facultatea pe care o va urma şi talentele pe care i le vei cultiva. Poate că ar fi bine să începi să cauţi deja şi cei mai buni profesori?

Vărsător Vei dori să naşti oricum, numai la modul obişnuit nu. Tocmai de aceea, îţi petreci majoritatea timpului studiind cele mai noi descoperiri în domeniu. Mai trebuie doar să te hotărăşti: să naşti acasă cu o moaşă, sau sub apă sau în spaţiul cosmic sau, dacă s-ar putea, într-un mod la care nu s-a mai gândit nimeni până acum.

Peşti Până în ultima clipă nu te gândeşti la trusou, pentru că eşti mult prea preocupată să calculezi ce astrogramă va avea micuţul dacă se va naşte în cutare sau cutare zi, la o anumită oră sau alta. Ai fi în stare şi să te programezi la cezariană numai ca să nu ratezi un moment astrologic important!

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Ce zodii se grăbesc cu căsătoria

Berbec: Eşti gata să te măriţi peste noapte, în caz că te îndrăgosteşti brusc. Eşti de părere că n-ai să îl cunoşti mai bine peste 3 ani decât azi. Şi cum „acum!” e cuvântul de ordine la tine, n-ai să amâni prea mult.

Taur: Tu alegi cu chibzuinţă şi în cunoştinţă de cauză, fiindcă vrei să fie pentru toată viaţa. N-ai să te grăbeşti până nu eşti convinsă că el e alesul. Ceea ce posedă sau poate să îţi ofere contează mult.

Gemeni: Fire copilăroasă, ai putea avea o idee foarte idilică despre căsătorie, destul de diferită de instituţia care este de fapt. Îţi place să cochetezi cu ideea, însă ar putea să te sperie realizarea ei şi să dai de mai multe ori înapoi.

Rac: Căsătorie, cămin, copii - sunt pentru tine cuvinte cheie fără de care nici nu vrei să îţi concepi existenţa. Îţi place ceremonia, tradiţiile şi te visezi de mică în postura de mireasă. Îl vei alege cu atenţie însă pe viitorul tău soţ.

Leu: Ce poate să fie nunta decât o minunată, poate cea mai minunată ocazie de a străluci. Prinţesă pentru o zi şi regina inimii lui pentru tot restul vieţii… sună prea bine ca să nu spui „da” imediat!

Fecioară: Pe tine te convinge mai greu… Ai un spirit critic şi analitic atât de dezvoltat încât trebuie să fii teribil de îndrăgostită sau el să fie Mr. Perfecţiune ca să nu-l duci cu vorba. Iar!...

Balanţă: Se spune că Balanţele sunt cele care au inventat căsătoria. Să devii una cu el este visul vieţii tale. S-ar zice că te-ai grăbi la altar… însă eşti atât de nehotărâtă, încât te tot răzgândeşti. El trebuie să fie cel ferm.

Scorpion: Tu când faci ceva, ştii exact ce faci. Chiar dacă pasiunea erotică şi o potrivire extraordinară în pat îţi poate influenţa decizia, ai luciditatea necesară ca să analizezi cu atenţie propunerea lui.

Săgetător: Te caracterizează sinceritatea şi o anumită francheţe, aşa că el ştie deja părerea ta. Dacă simţi că el e acela, n-o să zăboveşti inutil. Doar că vrei să guşti din libertate şi independenţă mai întâi.

Capricorn: Capricornii se căsătoresc de regulă mai târziu decât alte zodii. Nu pentru că nu le-ar plăcea ideea, însă sunt atât de preocupaţi de carieră şi de ocuparea, mai întâi, a unei poziţii avantajoase încât o lasă pentru mai târziu.

Vărsător: Să fugi de acasă ca să te măriţi pe ascuns la 16 ani, sau să militezi activ împotriva căsătoriei, ca fiind o instituţie demodată, orice e posibil. De multe ori o faci de dragul lui, mai repede decât dintr-o convingere interioară a ta.

Peşti: Eşti o persoană romantică din a cărei pleiadă de vise nu lipseşte şi acesta, cu căsătoria. Dacă asta se întâmplă mai devreme, mai târziu sau niciodată este totuşi mai puţin important pentru tine. Esenţială este iubirea…

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Câte fiţe faci în funcţie de zodie

Fetele fac fiţe, acesta este un adevăr binecunoscut . Dar poţi să faci mai multe sau mai puţine, în funcţie de zodia ta.

Berbec: Nu faci fiţe în sensul clasic. Ţi se pare prea mare bătaia de cap. Tu preferi stilul direct şi în cuvinte şi în acţiune. De ce să te ascunzi după degete? Dar dacă e o simplă armă a seducţiei, atunci da, o foloseşti.

Taur: Nici n-ai putea să nu faci fiţe… mai ales dacă nu-ţi convine ceva. Şi cum ţii să ai parte de ce e mai bun, se întâmplă de multe ori ca rezultatul să nu se ridice la nivelul aşteptărilor tale. Şi atunci faci fiţe…prea exigentă.

Gemeni: Fiţele tale sunt mai mult la nivel mental sau al exprimării. Cuvinte în doi peri sau cu două înlelesuri, exprimări ambigue sau tachinări drăgăstoase, la toate eşti mestră.

Rac: La tine nu se cheamă fiţe.. ci toane. Eşti receptivă la tot felul de influenţe, de la fazele Lunii şi presiunea atmosferică până la diversele variaţii hormonale. Pe tine nu se poate nimeni supăra, nu le faci cu intenţie.

Leu: Eşti regina fiţelor! Le ai în sânge! Este una dintre metodele tele preferate de a te alinta sau de a-l manipula pe cel care te iubeşte. Ştii că nu-ţi rezistă! Iar în felul acesta te asiguri sau reasiguri de afecţiunea lui.

Fecioară: Eşti prea raţională şi pragmatică ca să te pretezi la tertipuri feminine de genul acesta. Dar dacă observi că nişte fiţe l-ar convinge mai repede, eşti la fel de dispusă ca oricare alta să le foloseşti.

Balanţă: Nu fiţe, ci superfiţe, s-ar putea spune. Şi din cochetărie, dar şi pentru că intri în tot felul de încurcături din cauză că nu te lasă inima să spui „nu”. Şi ca să nu refuzi omul direct, preferi să îi faci fiţe…

Scorpion: La tine „fiţe” nu e cuvântul potrivit. Mai degrabă te joci ca pisica cu şoerecele pe care l-a prins, înainte să îl devoreze. Altfel, ai metode secrete, mult mai eficiente decât nişte banale fiţe…

Săgetător: Ce fiţe? Nu e genul tău. Te-ar pufni râsul înainte de a reuşi să îţi compui pe faţă un botic de domnişoară supărată. Decât poate decâ vrei să îl tachinezi în glumă. Nu e genul de chestie pe care o iei în serios.

Capricorn: În nici un caz nu poate fi vorba de fiţe! Eşti prea sobră şi te-ai simţi penibil. Câteodată iubitul tău şi-ar dori să mai faci nişte fiţe, ceva. Lipsa lor i se pare suspectă. Celelalte aşa l-au obişnuit.

Vărsător: Fiţele obişnuite ţi se par sub demintatea ta. Dacă tot e să faci o fiţă, la tine va fi una „BIG”, gen plecat pe neaşteptate într-o ţară exotică, măritat peste noapte cu un semi-necunoscut, părăsirea facutăţii de drept pentru cea de arte plactice sau altceva asemănător.

Peşti: Ce sunt acelea fiţe? Pentru tine este greu de defint conceptul pentru că eşti complet în ele. Cum ai putea să-i explici peştelui ce e aceea… apă? Din fericire, eşti atât de drăgălaşă încât şi fiţele tale sunt plăcute.

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Mesaj Scris de Adry la data de 07/12/10, 06:36 pm

Personalitatea din spatele avatarului

ZODIA BERBEC
Avatarul barbatului din zodia Berbec:
Barbatii din aceasta zodie isi aleg in general porecle care sa le defineasca natura razboinica, de luptator. In galeria lor foto vor cauta sa isi puna poze in care practica un sport, arte martiale, alpinism sau fac diverse actiuni periculoase. Ei vor sa transmita unei femei ca sunt barbati hotarati si amanti virili. Cand vorbesc cu o femeie pe chat, vor evita orice ezitare. Vor face astfel ca sa conduca discutia si sa arate ca ei stiu ce vor in viata, au principii clare si sunt demni de incredere.
Personalitatea din spatele avatarului
In spatele avatarului se ascunde un barbat avid dupa admiratie si apreciere. El vrea sa straluceasca in ochii unei femei, sa impresioneze, sa fie mai bun decat alti barbati. Atentie, pentru acest lucru el este capabil sa prezinte situatiile voalat, sa minta, astfel incat mereu el sa iasa eroul pozitiv din toate povestile pe care ti le spune. Este capabil sa faca promisiuni pe care nu le va tine, deoarece vrea sa iti arate ca el este capabil de tot si nu se da inapoi de la nimic. Lasa-l pe el sa vina cu propuneri si sa lupte pentru tine.

ZODIA TAUR
Avatarul barbatului din zodia Taur:
Barbatii din aceasta zodie sunt destul de clasici si isi aleg in general porecle cu care au fost alintati in liceu. In galeria lor foto vei gasi poze in care ei sunt imbracati eleganti sau se relaxeaza intr-o statiune exotica. Acesti barbati vor sa transmita unei femei ca le place sa savureze viata, la fel cum savureaza si sexul. Mai vor sa arate faptul ca apreciaza lucrurile de calitate si femeile care stiu sa se ingrijeasca de corpul lor. Nu le place prea mult sa palavrageasca pe chat, de aceea vor prefera sa o asculte pe femeia cu care discuta si sa mai dea din cand in cand un sfat, deoarece au mare incredere in punctul lor de vedere.
Ce ascunde el in spatele avatarului:
In spatele avatarului se ascunde un barbat comod, dornic de atingerea catifelata a corpului unei femei si de un mic dejun satios servit in pat. Nu le place deloc situatia de legatura la distanta, prin internet, de aceea daca i-ai atras atentia, atunci va incerca sa faca astfel incat sa aveti o relatie si in viata reala. Este sincer curios despre viata femeii cu care discuta deoarece pentru el conteaza toata detaliile, caci apreciaza doar femeile cu adevarat feminine. Din aceasta cauza va taia legatura cu personalitatile prea baietoase.

ZODIA GEMENI
Avatarul barbatului din zodia Gemeni:
Barbatii din zodia Gemeni adora noul, comunicarea si sunt foarte activi pe retelele sociale. Ei, in general, folosesc porecle amuzante si porecle din jocuri de cuvinte cu rezultate inedite. Galeria lor foto este plina de poze diverse, in care nativul Gemeni este implicat in diverse actiuni, cu multi prieteni. El vrea sa trasmit unei femei ca langa el niciodata nu se va plictisi. Ii place deosebit de mult sa vorbeasca de aceea iubeste chat-ul si in general are mai multe partenere de discutie. Glumeste des si intotdeuna va avea grija sa domine discutia.
Ce ascunde el in spatele avatarului:
In spatele avatarului se afla un barbat foarte curios de natura feminina, de ceea ce se afla in mintea femeii, misterul pe care el si-a pus in gand sa il descopere (chiar daca i s-a zis destul de multe ori ca niciodata nu va putea afla ce este in mintea unei femei). Acesta este motivul pentru care iti va pune tot felul de intrebari indiscrete si in secret te va testa. Daca te va gasi interesanta, va incerca sa faca intr-un fel sa va intalniti. Prin glumele si relaxarea pe care o afiseaza, incerca sa camufleze un orgoliu foarte mare, pe care este indicat sa nu il lezezi.

ZODIA RAC
Avatarul barbatului din zodia Rac:
Acesti barbati au tendinta de a-si alege porecle de personaje autoritate si protectoare, eventual din mitologie sau ezoterism. Galeria lor de poze iti va dezvalui multe lucruri despre acest nativ, deoarece barbatii din zodia Rac afiseza fotografii cu lucruri de care sunt atasati si care ii pasioneaza, fie ca este vorba de masina lor, de un loc anume, profesie sau membrii familiei. Poti afla astfel despre el ce anume conteaza foarte mult pentru el in viata sa de zi cu zi. Cand stati pe chat, va prelua rolul de consilier psihologic si iti va asculta problemele si nelinistile venind cu solutii practice. El vrea sa transmita unei femei faptul ca este un barbat cu calitati sufletesti si intelectuale remarcabile.
Ce ascunde el in spatele avatarului
Nativii Rac sunt printre cei mai secretosi nativi din tot zodiacul, de aceea vei constata cu surprindere ca dupa ce el va sti fiecare detaliu despre tine, tu inca nu ai aflat nici 20% despre el. El te studiaza prin discutiile voastre si va cauta sa faca astfel incat sa fie idealul tau. Isi ascunde nelinistile, esecurile din viata sentimentala si punctele vulnerabile cu maiestrie. In general, barbatii Raci apreciaza relatiile pline de caldura sufleteasca din viata reala, de aceea daca acest barbat se implica activ in relatii din lumea virtuala, poti sa fii sigura ca a trait o trauma in viata reala. Astrele iti recomanda sa investighezi ce s-a intamplat cu el in trecutul recent.

ZODIA LEU
Avatarul barbatului din zodia Leu:
Barbatii din zodia Leu adora sa se afiseze pe retelele sociale si sa adauge foarte multi prieteni. Ei aleg cel mai adesea porecle care sa ii asemene cu oamenii faimosi: actori, cantareti sau politicieni. Galeria lor de poze este spectaculoasa, cu multe fotografii in care ei zambesc larg, intr-o situatie care ii prezinta relaxati si de succes: in concediu in cadrul unor peisaje superbe, imbracati elegant la o festivitate sau o intalnire de afaceri, cu o masina de ultima ora etc. Ei vor sa fascineze si sa arate femeilor ca sunt barbati demni de admiratie. In conversatia pe care o poarta, sunt foarte talentati la seductie si la complimente.
Oricat de rau le-ar merge in viata reala, acesti nativi iti vor crea mirajul ca ei sunt oameni de succes, cu o viata fericita si perfecta. Este indicat sa investighezi, inainte sa crezi tot ce ti se spune. Barbatul care se ascunde in spatele avatarului este optimist, insa nu este mereu suficient de sigur pe sine pentru a face pasul pe care tu il astepti atat de mult. Putina incurajare si cateva laude din cand in cand ii vor face bine. Nu iti va spune, dar asteapta de la o femeie sa ii completeze imaginea sociala, de aceea va fi atent la cuvintele pe care le folosesti si la fotografiile pe care le ai. Sa nu ii cazi in capcana cand iti va cere poze in care sa arati ”naturala si nearanjata”: arata-i doar cele mai reusite fotografii ale tale!

ZODIA FECIOARA
Avatarul barbatului din zodia Fecioara
Un barbat inteligent, insa de moda veche, nativul Fecioara tinde sa isi aleaga porecle pentru lumea virtuala din cele pe care le poarta si in viata de zi cu zi. Ii place natura, ii plac excursiile si are in general o pasiune pentru o activitate anume, de aceea fotografiile din galeria lui vor vorbi despre acest lucru. El vrea sa arate unei femei ca este un iubit tandru, la fel de pasionat de femei precum de activitatea sa preferata. Aflat sub semnul lui Mercur, acest barbat iubeste sa comunice si este maestru in jocul cuvintelor. Bun ascultator, foarte atent la detalii, stie sa dirijeze o discutie in directia in care el doreste.
Este un barbat sincer interesat sa te cunoasca mai bine, fiind curios din fire. Fiind abil in ale vorbelor, va reusi sa te descoase de fiecare detaliu, exact ceea ce el tinteste. Are nevoie de libertate destul de multa, chiar daca incearca sa iti dea atentia cuvenita pentru a nu te supara. Prietenii si activitatea care il pasioneaza ii ocupa mult mai mult timp decat vrea sa iti arate el tie. Nu ii plac fetele mofturoase, de aceea iubeste sa stea pe chat doar cu o fata care este vesela si stie glumi.

ZODIA BALANTA
Avatarul barbatului din zodia Balanta:
Acesti barbati obisnuiesc sa aleaga porecle care le evidentiaza o calitate pentru care ei sunt mandri. La plac fotografiile, multi nativi Balanta au chiar o pasiune in aceasta directie. Galeria lor va fi plina de poze care exprima iubire, prietenie si frumusete. Ei vor sa transmita unei femei ca au o inima mare si pot sa o trateze ca pe o printesa. Le place foarte mult sa dezbata diverse idei, de aceea daca au gasit o partenera de chat inteligenta, vor petrece foarte mult timp stand la discutii. Sunt seducatori innascuti care apreciaza veselia si umorul la o femeie.
Acest barbat incearca sa iti arate tie ca stie sa te faca sa te simti vesela, iubita si fericita, insa ceea ce el ascunde este faptul ca are o imensa nevoie de iubire si adesea sufera din cauza faptul ca nu exista o prezenta feminina in viata lui care sa ii dea atentia cuvenita. Va fi foarte trist daca neglijezi conversatiile cu el. Nu este facut pentru viata de unul singur si va dezvalui repede detalii din viata sa personala.

ZODIA SCORPION
Avatarul barbatului din zodia Scorpion:
Acesti barbati adora sa fie misteriosi si greu de descifrat de aceea isi aleg porecle care difera enorm de mult de viata lor reala, care reprezinta camuflajul perfect. In ceea ce priveste pozele din galeria lui, nu conteaza unde sunt facute, ceea ce conteaza in cazul unui nativ Scorpion este atitudinea, privirea lui cu care te tinteste in adancul sufletului inca de pe ecranul monitorului tau. Un barbat Scorpion este constient de magnetismul sau sexual si vrea sa transmita unei femei faptul ca are controlul asupra ei si nu va putea sa ii reziste. Este romantic si pasional pe chat, insa ai grija sa nu crezi decat o parte din ceea ce spune, deoarece ii place sa creeze un miraj.
Este un barbat sigur pe sine si mandru de realizarile sale. Stie ce vrea de la o femeie si daca tocmai a pus ochii pe tine, vei fi supusa unui adevarat asediu sentimental la care iti va fi greu sa rezisti. Acesti barbati au in general o viata de zi cu zi complicata, ori pe plan sentimental, familial, profesional sau financiar, realitate pe care o vor tine cat mai departe de ochii tai. Trebuie sa investighezi lucrurile cu atentie, ca sa nu ramai dupa aceea surprinsa.

ZODIA SAGETATOR
Avatarul barbatului din zodia Sagetator
Acesti barbati au simtul umorului si adesea isi aleg porecle ingenioase, care demonstreaza faptul ca au o inteligenta ridicata. Adora sa calatoreasca, motiv pentru care galeria lor foto este plina de fotografii de excursie si din locuri pe care tu, inca nu le-ai vizitat. Sunt comunicativi, le place sa vorbeasca despre orice subiect si sa glumeasca. Isi cauta o partenera de discutii inteligenta, care pricepe repede subintelesurile si glumele. Ei vor sa arate unei femei ca stiu sa o faca sa uite de toate grijile si sa o surprinda cu lucruri noi.
In spatele avatarului se afla un barbat care se considera adesea un neinteles, deoarece are principii de viata diferite de ale majoritatii oamenilor si nu ii place sa ii fie comentate gusturile. Este incapatanat si independent, ii place sa aiba libertate de miscare. Cu toate ca este sociabil si deschis la conversatii, el va analiza mult situatia inainte de a lua decizia sa te cunoasca mai bine. Uneori, pur si simplu are nevoie de o partenera de discutie si atat. Daca ii accepti stilul de viata si felul de a gandi, atunci poti cladi o frumoasa relatie sentimentala cu debutul pe internet.

ZODIA CAPRICORN
Avatarul barbatului din zodia Capricorn
Acesti barbati nu doresc sa para niciodata ridicoli sau copilarosi, de aceea isi aleg porecle impozante care reprezinta succes si putere. Vor incerca sa isi faca o galerie de poze diferita de alte profile, eventual isi pun poze putine, ca sa nu fie ”ca toti ceilalti” sau poze facute cu o tenta artistica. Ei vor sa se distinga prin orice modalitate. Si-a dori ca o femeie sa sesizeze din prima ca ei nu este ca ceilalti, ci fac parte din elita. Nu sunt mari maestri ai vorbelor, de aceea chat-ul nu este punctul lor forte, iar in lumea virtuala nu reprezinta prea mult pentru ei. Daca apreciezi discutiile simple, atunci iti va merge la suflet un nativ Capricorn.
In spatele avatarului se afla un barbat sensibil, orgolios, dar adesea nesigur pe el, avid dupa atentie si recunoastere. Spera sa ii apreciezi unicitatea, cu toate ca va incerca sa ascunda strasnic faptul ca parerea ta despre el si munca lui conteaza. Nu il lauda ca pe un nativ Leu, ci apreciaza-l in cuvinte simple. Este foarte sensibil la critica. Va fi deosebit de bucuros daca iti poate fi de folos cu ceva sau daca ii ceri sfatul intr-un domeniu.

ZODIA VARSATOR
Avatarul barbatului din zodia Varsator
Poreclele alese de acesti nativi reflecta mai mereu o insusire de a lor pentru care ei vor sa fie recunoscuti si au multa creativitate in a le alege. Galeria lor foto este plina de persoane diverse, prieteni, colegi, grupuri. Are poze cu multe prietene, ceea ce te poate face putin geloasa. El vrea sa transmita unei femei faptul ca este activ, sociabil, noncomformist si iubeste libertatea. Este un partener de chat vorbaret, insa are unele idei fixe pe care le vei descoperi repede.
Un barbat idealist si rebel se ascunde in spatele avatarului. Adesea se simte un neinteles, diferit de cei din jur si asteapta de la tine sa apreciezi faptul ca are originalitate. Poate lua oricand decizii neasteptate, de aceea exista mari sanse sa te surprinda placut cu o actiune sau cu un gest al lui. Este un fin psiholog, te studiaza prin discutiile pe care le purtati. Totusi, el va incerca sa isi pastreze o aura de mister, deoarece ii este frica sa nu devina plictisitor pentru o femeie.

ZODIA PESTI
Avatarul barbatului din zodia Pesti
Nativii Pesti sunt barbati care nu se incadreaza in secolul vitezei in care traim, de aceea, constienti si ei de acest lucru, isi aleg adesea porecle din istorie sau mitologie cu care se prezinta in lumea virtuala. Galeria de poze a acestui barbat iti va face o impresie placuta, caci este plina de bun gust si eleganta. Are simt estetic si adesea un talent artistic innascut. Acest barbat vrea sa arate unei femei ca este romantic, sentimental si imaginativ, un adevarat cavaler al vremurilor noastre. Se bucura cand gaseste o partenera de chat care ii intelege gusturile si ideile. Ii place sa vorbeasca foarte mult, mai ales daca are incredere in faptul ca il asculti cu placere.
Este un barbat sofisticat, mai sofisticat decat iti imaginezi la prima vedere. Incearca sa iti prezinte lucrurile intr-un mod simplu si clar, insa viata lui emotionala este complexa si complicata. Are nevoie imensa de intelegere si dragoste. Pe cat posibil, nu ii pune intrebari indiscrete pana el nu se deschide fata de tine. Este pretentios in dragoste, de aceea te va analiza foarte atent. Ii plac fetele naturale si inteligente, care au un suflet sensibil. Nu isi pierde vremea nici macar pe chat cu fete care nu sunt conform standardelor sale.

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Mesaj Scris de Adry la data de 07/12/10, 06:36 pm

Zodiacul Burmanez

Creat din antichitate de calugarii burmanezi, zodiacul acesta este bazat pe numarul 8, energia cosmica si echilibrul acestui numar fiind considerate demne de divinitate. Pentru ei, numarul 8 este reprezentantul binelui, protectorul impotriva dezechilibrelor si problemelor pamantului. Numarul petalelor de lotus este tot 8 si ele intruchipeaza perfectiunea astrala.

Persoana nascuta Luni: Tigrul
Esti foarte inteligent si intuitiv.
Ai un ochi format pentru detalii.
Esti puternic si rabdator, dar pana la un punct, deoarece nu suporti oamenii care iti irosesc timpul pretios.
Orientat spre scopuri clare, iti urmaresti succesul.
Respecti legea si iti asumi responsabilitatea pentru actiunile tale.

Persoana nascuta Marti: Leul
Esti un lider innascut, curajos si nobil.
Ai o vointa puternica si faci totul sa te folosesti de oportunitati, dar in general esti corect si nu intreci masura.
Iei usor decizii, dar nu iti place sa faci compromisuri.
Faci fata tutoror provocarilor cu brio.
Ii aperi pe cei mai slabi ca tine.

Persoana nascuta Miercuri inainte de masa: Elefantul cu colti din fildes
Esti entuziast, dar impredictibil.
Ai gust pentru aventura si pentru actiune, dar adesea ajungi in incurcaturi.
Esti spontan si oamenii te iubesc pentru pasiunea de care dai dovada.
Esti independent si iti place sa controlezi toate situatiile.
Viata ta este plina de evenimente interesante.

Persoana nascuta Miercuri dupa-masa: Elefantul fara colti din fildes
Actiunile tale sunt greu de prezis din cauza naturii tale contradictorii.
Esti o persoana care tii mult la intimitatea ta si nu iti place cand altii vor sa se amestece in viata ta personala.
Esti foarte bun in a face publicitate muncii tale si a te prezenta pe tine insuti intr-o lumina favorabila.
Iti place sa actionezi, dar nu iti place sa risti.
Esti capabil sa iti realizezi telurile fara ajutor, pe cont propriu.

Persoana nascuta Joi: Sobolan
Esti inteligent, amuzant, dar si viclean.
Ai abilitatea de a scoate la iveala resursele.
Privesti mereu partea pozitiva a lucrurilor si cauti mereu oportunitatile.
Poti fi introvertit si linistit, dar nimeni nu te poate opri cand esti pe drumul de a obtine ceea ce vrei.
Ai o abilitate remarcabila de a inainta in orice fel de conditii.

Persoana nascuta Vineri: Porc de Guineea
Ai simt artistic innascut si o creativitate debordanta.
Esti plin de idei fabuloase, dar ai cu greu timpul de a le duce la indeplinire.
Eziti sa te limitezi la un singur lucru, deoarece te plictisesti usor si te oboseste sa faci acelasi lucru mereu.
Foarte afectuos si amabil, esti indragit de toata lumea.
Esti atent la cei din jur si devii un prieten minunat.

Persoana nascuta Sambata: Dragon
Ai o natura intelegatoare si te atrage studiul filosofiei.
Oamenii sunt in mod natural atrasi de tine deoarece esti relaxat si sigur pe tine.
Preferi sa muncesti de unul singur deoarece consideri ca tu esti stapanul propriului tau destin.
Nu iti place sa depinzi de altii.
Ai un simt al umorului foarte fin.

Persoana nascuta Duminica: Garuda – pasare mitica
Esti amabil si foarte generos, ajuti intotdeuna pe altii.
Iti plac provocarile in viata, cu cat obstacolul este mai mare cu atata esti tu mai motivat ca sa rupi barierele si sa iti atingi telul.
Esti plin de energie si optimist, chiar idealist.
Nu lasi ca problemele sa iti strice viziunea pozitiva asupra vietii.
Motivezi si inspiri pe cei din jurul tau intr-un mod natural.

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Mesaj Scris de Adry la data de 07/12/10, 06:37 pm

Cum eşti ca şefă în funcţie de zodie:

Berbec:
Îţi place postura de şefă şi ţi se potriveşte mânuşă. Ai o efervescenţă care îi stimulează pe subalterni şi îi bagă în priză. Uneori chiar prea tare… încât reuşeşti să îi epuizezi.

Taur:
Poţi să faci orice, inclusiv pe şefa. Chiar dacă îţi trebuie un timp de acomodare la noua situaţie, reuşeşti pe urmă să faci minuni în fruntea unui colectiv şi le dai subalternilor un model.

Gemeni:
Te descurci în postura de şefă, dar nu e ceea ce îţi doreşti neapărat. Responsabilităţile te apasă şi preferi de multe ori să le delegi decât să te înhami tu însăţi la prea multe.

Rac:
Îţi e destul de greu să îţi impui voinţa, iar timiditatea te împiedică, cel puţin la început, să îi convingi pe subalterni. Încet – încet reuşeşti să te acomodezi, dar ai mai ai ocazional toane sau indispoziţii.

Leu:
Te-ai născut să fii şefă! De altfel, la orice loc de muncă ajungi, reuşeşti să ajungi deasupra, la fel ca uleiul în apă. Subalternii tăi sunt fascinaţi de măiestria cu care conduci lucrurile.

Fecioară:
Ştii să pui ordine în situaţii oricât de încurcate, însă nu eşti o şefă comodă. Subalternii tăi sunt deseori exasperaţi de criticile tale sau de felul în care le găseşti nod în papură.

Balanţă:
Să fii şefă este o mare provocare pentru tine, din cauză că ţii atât de mult la armonie şi vrei să împaci şi capra şi varza. E nevoie să înveţi să fii şi severă sau să îţi impui voinţa dacă e cazul.

Scorpion:
Perseverenţa şi ambiţia fac din tine o şefă pe cinste. Ai o intuiţie remarcabilă, dar subalternii se cam tem de tine, fiindcă eşti misterioasă, iar ei nu ştiu la ce să se aştepte.

Săgetător:
Eşti strălucitoare în postură de lieder, iar ceilalţi te urmează cu bucurie, molipsiţi de entuziasmul tău. Ştii să fii când severă, când prietenoasă, în funcţie de circumstanţe.

Capricorn:
Eşti o şefă solitară. Tu ştii ce trebuie făcut, eşti bine organizată şi impui respect fără efort. Cu toate acestea nu eşti cea mai populară şefă, fiindcă nu obişnuieşti să faci glume cu subalternii.

Vărsător:
Eşti prietenoasă şi încurajezi iniţiativa subalternilor. Cu toate acestea eşti mai puţin maleabilă decât se aşteaptă ei. Gluma e glumă, dar când te apuci de treabă nu mai rămâne loc de glume.

Peşti:
Ai mereu o ureche aplecată cu compasiune la nevoile subalternilor, iar ei te iubesc pentru asta. Câteodată e nevoie să fii chiar mai fermă, fiindc se pot lăsa pe tânjală convinşi că tu o să-i ierţi…
.

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Mesaj Scris de Adry la data de 07/12/10, 06:39 pm

Cum gesticulează fiecare zodie

Berbec:
Indiferent dacă ai făcut sau nu arte marţiale, ai ceva din gesturile sigure şi rapide de-acolo. Te mişti cu dexteritate şi gesticulezi mai mult când eşti nervoasă.

Taur:
Nu eşti genul care să dea din mâini degeaba. Te mişti cu economie şi ai gesturile lente şi senzuale ale unei adevărate venusiene.

Gemeni:
Guvernată de Mercur sau „argintul viu” te mişti mult şi aerian, ca o mică vijelie. Îţi place să îţi întăreşti discursul cu gesturi ale mâinilor.

Rac:
Gesturile tale sunt bânde şi controlate, de obicei. Sau te mişti cu grijă, la ralanti, ca şi cum te-ai mişca sub apă.

Leu:
Gesturile tale sunt regale sau magnifice. Dacă tot te oboseşti să faci un gest, măcar să fie unul memorabil!

Fecioară:
Te mişti calculat şi nu faci risipă de gesturi. Dacă ceva îţi absoarbe atenţia ai putea sta nemişcată ore în şir.

Balanţă:
Mişcările unei Balanţe au ceva graţios, elegant şi puţin afectat. Ca o zână! Dulceaţa venusiană se combină fericit cu influenţele semnului de aer.

Scorpion:
Limbajul trupului are la tine ceva magnetic, hipnotizant. Ai mişcări de felină şi îţi controlezi foarte bine gesturile şi efectele lor.

Săgetător:
Eşti generoasă cu gesturile şi chiar atunci când ele pică nepotrivit, ai umorul să treci peste. Cât despre dans sauu sport, eşti maestră!

Capricorn:
Nu faci gesturi ridicole şi nici gratuite. Dacă vrei să sublinezi ce ai de spus, tonul tău serios ar trebui să fie deajuns.

Vărsător:
Poţi gesticula cu pasiune când eşti în vervă, dar poţi avea şi o dispoziţie de gheaţă, când nu ţi se clineşte nici un muşchi pe faţă.

Peşti:
Când eşti îndrăgostită sau sub influenţa altei emoţii puternice, gesturile tale au ceva galeş sau pare că ai băut ceva. Altfel, gesturile tale pot avea ceva magic, de ritual.

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Mesaj Scris de Adry la data de 07/12/10, 06:39 pm

Ce locuri frecventează zodiile

Berbec:
Îl reperezi după uniformă, la o paradă militară. La curse de maşini, întreceri sportive sau concursuri de orice fel, cel care iese de obicei primul. Sau trece în viteză pe lângă tine, pe motocicletă…

Taur:
Este persoana aceea calmă şi înstărită, care comandă cea mai mare pizza, găteşte cea mai mare pizza sau deţine restaurantul. Îl găseşti şi în galerii de artă, el fiind de obicei sponsorul. Sau în bănci, ocupându-se cu finanţele.

Gemeni:
Dă senzaţia unui uragan de mici proporţii, pentru că gesticulează vioi şi turuie într-una. Îl găseşti făcând semne cu mâinile la bursă, încercând să îţi vândă ceva în piaţă, prin redacţia vreunui ziar sau studioul de ştiri al unei televiziuni.

Rac:
E introvertit şi are un aer uşor melancolic, pe terasa unei cârciumi de care îl leagă amintiri din adolescenţă. Într-un anticariat cu obiecte din secolul trecut. Pe stadion susţinându-şi echipa favorită…

Leu:
Imposibil să îl ratezi, pentru că străluceşte şi ocupă în mod natural rolul de lider în orice context, de la şedinţa de bloc şi până la întrunirile managerilor dintr-o multinaţională. La teatru, pe scenă în leading rol sau în loja oficială…

Fecioară:
La spital, ori ca medic, ori ca pacient ipohondru. La birou, ocupânduse de hârţoage şi calcule pentru firmă. Într-un magazin de bricolaj sau cu piese second hand. Meşterind la maşina, bicicleta sau calculatorul tău…

Balanţă:
La orice petrecere mondenă, în localuri sau cluburi unde se întâlnesc de obicei artiştii sau frumuseţile zilei. El este cel cu freza frumos aranjată, care face complimente tuturor şi zâmbeşte într-una.

Scorpion:
Poţi să dai peste el în sex shopuri, la cinematograf la vreun thriller, la secţia criminalistică sau cea de medicină legală, făcând vreo investigaţie sau o autopsie. Sau într-un gang slab luminat făcând sex cu o necunoscută…

Săgetător:
Cel mai uşor îl găseşti într-un avion, vapor sau alt mijloc de transport pentru distanţe lungi. E cel care face spirite şi râde cel mai zgomotos. Pe ringul de dans şi cluburi de călărie sau tras cu arcul.

Capricorn:
În cluburi exclusiviste, unde îţi trebuie carnet de membru ca să intri. În camera din spate a oricărei firme, bănci sau instituţii, acolo unde se iau deciziile cele mai importante, cu uşile închise. Sau pierdut printr-o bibliotecă…

Vărsător:
E cel căruia îi sclipesc ochii cel mai tare la o expoziţie de invenţii sau de tehnică de ultimă generaţie. În cinematograf când rulează SF-uri sau în galerii de artă futuristă. În Internet Cafeuri sau magazine cu calculatoare.

Peşti:
În baruri sau locuri de moravuri uşoare uşoare când e în pasa „trăiesc viaţa din plin”. La biserică, mănăstire, ghicitoare, astrolog sau grupuri de meditaţie, în perioada lui transcedentală.

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Mesaj Scris de Adry la data de 07/12/10, 06:40 pm

Ce rol ţi s-ar potrivi în funcţie de zodie

Să zicem că te-ar aborda un regizor pe stradă şi ţi-ar propune să joci în filmul la care lucrează. Pentru anumite roluri nici n-ai avea nevoie de o pregătire specială. Ar fi suficientă înzestrarea nativă care îţi e dată de zodie.

Berbecul:
Ioana D’Arc, Ecaterina Teodoroiu sau orice personaj feminin luptător şi ambiţios. Dacă trebuie să îţi tai părul şi să te prefaci bărbat, nu eziţi!

Taur:
Poţi juca cu uşurinţă rolul unei femei fatale, care suceşte capul bărbaţilor. Scoţi la iveală, de unde nici nu ştiai că le ai, talente de dansatoare sau cântăreaţă. Şi eşti foarte fotogenică…

Gemeni:
Ai putea juca un personaj mai tânăr decât eşti tu în realitate. Iar dacă trebuie să turuie încontinuu zeci de minute, nicio problemă! Farmecul tău ar fi pus în evidenţă de un rol ca cele ale lui Marylin Monroe.

Rac:
Te descurci bine în rol de mamă, chiar dacă tu, personal, nu ai încă copii. Tandreţea şi atenţia grijulie le exprimi cu uşurinţă. În rest, ai putea juca orice, fiindcă eşti empatică şi prinzi repede orice nuanţă.

Leu:
Era şi timpul să-ţi descopere cineva talentul! i-ai spune domnului în cauză. După care ai putea să intri în pielea oricărui personaj, inclusiv – sau mai ales! A unuia princiar sau regal.

Fecioară:
Ai prinde imediat atmosfera într-un serial gen „Spitalul de urgenţă”, ca medic priceput şi inteligent. Sau rolul unei tocilare sensibile, timide, încă virgină…

Balanţă:
Un rol Madame Bovay, sau ceva asemănător, fie şi într-o telenovelă… Încurcăturile emoţionale sau sentimentale sunt la degetul tău mic.

Scorpion:
Ai putea să joci, fără o pregătire prealabilă, un rol negativ.. de scorpie. Chiar dacă în viaţa obişnuită eşti destul de cumsecade, într-un film ţi-ar plăcea să-ţi explorezi zonele întunecate…

Săgetător:
Cert, te-ar prinde un rol într-o comedie romantică. N-ai putea să-ţi păstrezi cumpătul dacă ar trebui să faci un rol tragic. Aşa că nici nu încerci!

Capricorn:
Întâi îl trimiţi pe domn la plimbare. Eşti prea pesimistă ca să crezi că un astfel de noroc ar putea da peste tine. Dacă totuşi te convinge, te descurci în pielea unui personaj tăcut şi serios.

Vărsător:
Ai putea să joci în orice… atâta timp cât nu e plictisitor! Nu te-ar deranja nici măcar o costumaţie trăznită, gen tentacule de extraterestru…

Peşti:
Rolul în care ai intra imediat este unul romantic, de femeie sensibilă şi senzuală. Poţi exprima prin ochi mai mult decât prin cuvinte, aşa că textul n-ar trebui să fie prea lung.

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Mesaj Scris de Adry la data de 07/12/10, 06:41 pm

Afla secretul zilei de nastere!
Fiecare cifra are o semnificatie aparte si o vibratie proprie, care ne influenteaza in mod subtil personalitatea si viata. Mai jos va prezint ce tendinte va imprima cifra zilei in care v-ati nascut...

1. Liderii
Personalitate Fire puternica si independenta. Spirit de initiativa si organizare, calitati de lider. Gandire rapida si foarte inventiva. Majoritatea celor nascuti pe 1 sunt ambitiosi, competitivi, apti sa-si croiasca un drum in viata si dornici sa atinga succesul. Nu le place sa li se dicteze ce trebuie sa faca si au oroare de rutina. Curajosi, loiali si usor idealisti, au nevoie de un scop, o provocare, un tel. Detin darul minunat de a-i motiva pe ceilalti.
Defecte Graba, incapatanare, gust pentru risc, agresivitate, individualism si tendinta de forta nota cand lucrurile nu evolueaza in directia sau in ritmul dorit.
Dragoste Pasionati si inclinati catre extreme. Se aprind rapid, sunt predispusi la iubiri fulgeratoare, le place sa cucereasca. Au magnetism si o sexualitate plina de forta.

2. Cooperantii
Personalitate Pasnici si prietenosi, cei nascuti pe 2 depind mult de anturaj si de mediu. Sunt sensibili, afectuosi si au nevoie de atentie. Cauta armonia si siguranta. Diplomatia e o calitate de baza. Sunt buni mediatori si colaboratori. Au intuitii excelente si abilitati psihologice. Iubesc frumosul, au gusturi rafinate si adesea au talente artistice. Atenti la detaliu si perseverenti, le este mai la indemana sa definitiveze un proiect decat sa-l initieze. Nu le place sa iasa in fata, preferand planul secund.
Defecte Timiditate, neincredere, vulnerabilitate,nervozitate, lipsa de combativitate, pesimism si inclinatia de a accepta prea multe compromisuri.
Dragoste Sunt romantici, tandri si foarte sentimentali. Iubirile lor se nasc mai lent, prin tatonari succesive, sunt profunde, linistite si discrete.

3. Imaginativii
Personalitate Inspirati, plini de vitalitate, sociabili, veseli si entuziasti, cei nascuti pe 3 au capacitatea de a le transmite celorlalti emotiile, mai ales in dragoste si in arta. Au charisma, gratie, stralucire. Sunt imaginativi, au simtul culorii, scenei, micului si marelui ecran. Scriu frumos. Buni comunicatori, se descurca minunat in negocieri si vanzari. Inteligenta ascutita si spontana e dublata de o mare sete de cunoastere.
Defecte Superficialitate, nestatornicie, toane, frivolitate, nerabdare si tendinta de a risipi, de a trai mai scump decat le ingaduie veniturile.
Dragoste Reactioneaza viu la stimulii erotici, sunt afectuosi, atragatori si foarte cautati de sexul opus. Se poate sa umble din floare-n floare pana intalnesc partenerul potrivit, dar, cand il intalnesc, ii sunt foarte devotati.

4. Constiinciosii
Personalitate Disciplinati si responsabili, cei nascuti pe 4 isi iau sarcinile in serios, atat in profesie, cat si in viata particulara. Sunt oameni cu principii, cu simt moral. Iubesc munca, dau dovada de metoda, disciplina si precizie. Foarte realisti, trebuie mai intai sa vada ca sa creada, vor situatii clare si construiesc doar pe teren verificat si solid. Sunt rezervati si mandri (dar nu aroganti), insa au intelegere pentru ceilalti, carora le inspira incredere.
Defecte Rigiditate, incordare, scepticism, incapatanare si pornirea de a-si reprima emotiile, ceea ce poate antrena o serie de frustrari.
Dragoste Nu agreeaza efuziunile amoroase, sunt prudenti si nu isi daruiesc inima prea usor. Chiar daca par mai reci, leaga relatii temeinice, sunt fideli si isi pretuiesc partenerul de viata.

5. Istetii
Personalitate Inteligenti, inventivi si foarte curiosi, cei nascuti pe 5 stiu totul despre orice sau macar cate un pic din toate si au marele talent de a gasi rapid solutii la orice problema. Mereu in cautarea noului, sunt adaptabili, progresisti si deschisi catre schimbari.. Le place sa calatoreasca, sa cunoasca fete noi, sa comunice, sa socializeze. Iubesc libertatea, nu suporta restrictiile si cauta mereu provocarile, mai ales pe cele de natura intelectuala.
Defecte Neliniste, nerabdare, impulsivitate, incapatanare si inclinatia catre excese (mancare, alcool, sex, medicamente sau droguri), cu efecte nocive asupra sanatatii.
Dragoste Au o mare putere de seductie, de care insa nu sunt intotdeauna constienti, mai ales in prima tinerete. Romantici si pasionali, au nevoie de un partener cu care sa rezoneze mental si spiritual.

6. Familistii
Personalitate Intelegatori, sociabili si generosi, cei nascuti pe 6 sunt fericiti cand pun umarul la fericirea altora, in special a familiei. Vor urmari calea de mijloc, armonia. Sunt corecti, de incredere si sar in ajutorul semenilor. Stiu sa-i ingrijeasca, sa-i trateze, sa-i aline, si incurajeze. Au virtuti medicale sau terapeutice. Au simt estetic, imaginativ si artistic. Bunastarea si linistea caminului raman insa telurile lor majore.
Defecte Sunt oscilanti, au inertie, sentimente extreme si vulnerabile, credulitate, slabiciune in fata rugamintilor, laudelor si linguselilor.
Dragoste Au sentimente puternice si sunt foarte tandri. Pot avea mai multe relatii, dar, cand gasesc omul potrivit, isi gasesc tihna si echilibrul. Stiu sa-si faca partenerul fericit.

7. Inteleptii
Personalitate Capabili de o perceptie profunda si analitica, cei nascuti pe 7 sunt inclinati spre cultura, spiritualitate, filozofie, stiinta si tehnica. Ii atrag misterele, lucrurile oculte. Dispun de vaste facultati mentale, au spirit de observatie si o intuitie deosebit de dezvoltata. Prefera sa lucreze singuri si duc la bun sfarsit ceea ce incep. Introvertiti, meditativi si uneori enigmatici, au totusi un caracter puternic si plin de curaj.
Defecte Egocentrism, obstinatie, orgoliu si faptul ca-si exteriorizeaza greu sentimentele, ceea ce le poate aduce neajunsuri relationale.
Dragoste Isi traiesc intens emotiile, dar nu le dau frau liber, si ii considera pe cei care o fac drept labili sau imaturi. Distanti, exigenti, critici si crispati, isi reduc singuri sansele de fericire afectiva.

8. Businessmenii
Personalitate Avand o personalitate de anvergura, ambitioasa si plina de forta, cei nascuti pe data de 8 detesta mediocritatea. Nu se tem de nimic, au initiativa, talent organizatoric, putere de munca, sunt competitivi si originali. Isi folosesc inzestrarea nativa pentru a porni pe cont propriu, pentru a fauri si dezvolta, de cele mai multe ori cu rezultate spectaculoase. Au simtul afacerilor si al banului. Asocierile le lasa adesea un gust amar.
Defecte Tendinte dominatoare sau extremiste, nerabdare, impulsivitate. Sansele irosite, lipsa de scrupule, greseala de a risca gratuit ceea ce au construit sau acumulat se razbuna, sau aduc esecuri.
Dragoste Pentru ei, pasiunea e la ordinea zilei. Au un mare apetit sexual, se inflacareaza repede, se daruiesc total, dar le trece repede. Magnetici si fascinanti, cuceresc fara efort.

9. Idealistii
Personalitate Dotati cu vederi largi, marinimie si mult idealism, cei nascuti pe 9 par sa fie destinati unor cauze nobile. Sunt altruisti, caritabili, plini de compasiune, dar dinamici si eficienti. Adesea, joaca un rol important in societate si se implica in actiuni umanitare sau progresiste. Imaginatia, inspiratia si talentul ii imping frecvent spre sfera artistica. Sunt un pic ciudati, extravaganti, rebeli si aventurosi.
Defecte Neliniste, reactii subite si neasteptate, idei fanteziste, inconstanta, orgoliu, lipsa de tact.
Dragoste Cei de sex opus ii gasesc seducatori si fascinanti. Cuceresc usor, dar, romantici si visatori fiind, uneori sufera deziluzii tocmai din cauza credulitatii si naivitatii. In ciuda firii lor contradictorii, isi iubesc sincer familia si pot fi fideli. Au o relatie speciala cu copiii.

10. Ambitiosii
Personalitate Avand o mentalitate de invingatori, cei nascuti pe 10 sunt razbatatori si isi croiesc drumul in viata fara sa aiba nevoie de sprijin. Sunt puternici, curajosi, dinamici, siguri pe ei si foarte ambitiosi. Au spirit de comanda, abili-tati strategice si manageriale, sunt inventivi. Raspund prompt la provocari.In general, ajung oameni de succes, mai cu seama cand isi stabilesc obiective precise si constructive. Pretuiesc prietenia si o cinstesc prin loialitate si devotament.
Defecte Fire iute, posesivitate, gelozie, idei fixe, tendinte dominatoare, refractare la sfaturile venite de la ceilalti.
Dragoste Au iubiri intense, sunt pasionali. Poseda o mare forta de atractie, iar faptul ca sunt eleganti le sporeste farmecul. Le place sa cucereasca, dar trebuie stimulati incontinuu, pentru ca altfel se plictisesc.

11. Inspiratii
Personalitate Cei nascuti pe 11 sunt dintre "cei alesi". Se disting prin insusiri aparte: vocatie, iluminare, inspiratie, intuitie, imaginatie, abnegatie. Sunt niste idealisti cu un destin deseori special, calauzit de puterea convingerilor si marcat frecvent de un talent timpuriu, de o revelatie sau de chemarea unei misiuni. Au forta morala, sunt intelepti si diplomati. Le place studiul. Pot avea o perceptie ascutita, pana la aparitia unor manifestari parapsihice.
Defecte Lipsa de realism, exaltare, excentricitate, aroganta, individualism.
Dragoste Sunt romantici, sensibili, au sentimente nobile si tendinta de a idealiza fiinta iubita. Au nevoie de un partener de viata cu care sa comunice spiritual, dar care sa aiba in paralel ceva mai mult simt practic decat au ei.

12.Artistii
Personalitate Fie ca evolueaza sau nu in domeniul artelor, cei nascuti pe 12 au un simt dramatic dezvoltat si pun talent in ceea ce fac, chiar daca e vorba doar de lucruri banale. Au o fire prietenoasa, le place sa socializeze, sa lucreze in colaborare. Sunt liantul grupului si sufletul petrecerilor. Ii maguleste sa se afle in centrul atentiei.Energici si dornici de schimbari, sunt mereu in miscare, preocupati mereu de altceva.
Defecte Stari de spirit schimbatoare, nervozitate, instabilitate, dispersie, atribute care ii pot impiedica sa-si exploateze resursele.
Dragoste Inclinati mai mult spre flirt decat spre ceva serios, arareori au legaturi stabile. Chiar si atunci cand iubesc sincer, independenta lor si dorinta de a face doar ce ii taie capul, indiferent ca celalalt este sau nu de acord, pot compromite relatia.

13. Profesionistii
Personalitate Uzand de calitati precum simt practic, creativitate si disciplina, cei nascuti pe 13 au darul de a sti sa imbine frumosul cu durabilul si functionalul. Sunt oameni realisti, logici, organizati, meticulosi si de incredere, care pun pret pe munca, familie si traditie.Profesia e de baza pentru ei, dar este esential sa le placa ceea ce fac. Se poate sa-si schimbe ocupatia pana isi gasesc vocatia, dar cand o gasesc, fac o arta din meserie. Sunt, in general, seriosi, vorbesc putin, sincer si cu miez.
Defecte Rigiditate, incapatanare, conservatorism, scepticism, care pot blo-ca accesul la o serie de oportunitati. Le trebuie mai multa deschidere.
Dragoste Au sentimente profunde si statornice. Prudenti, se leaga greu, in timp. Chiar daca nu sunt prea expansivi in dragoste, au un farmec special.

14. Jucatorii
Personalitate Curiosi, independenti si adaptabili, cei nascuti pe 14 au nevoie de informatie, provocari si schimbare. Sunt curajosi, risca deseori si cred in steaua lor norocoasa, avand o fire de jucator. Inteligenti, ingeniosi, practici si creativi, gasesc rapid solutii la orice si sunt talentati in multe domenii. Daca isi consacra aptitudinile unei cariere pe placul lor, daca fac apel la vointa si realismul cu care sunt dotati, pot munci foarte mult si pot atinge mari succese. Altfel, s-ar putea irosi in van...
Defecte Impulsivitate, lipsa de echilibru, inclinatie catre dependente (alcool, tutun, mancare, medicamente, droguri, jocuri).
Dragoste Fermecatori si plini de temperament, nu duc lipsa de oferte. Totusi, prefera sa aleaga, nu sa fie alesi. Au o viata sentimentala bogata si adesea destul de furtunoasa.

15. Creativii
Personalitate Pentru cei nascuti pe 15 familia pare a fi cel mai important lucru din lume. Totusi, au propriile lor nevoi, care nu trebuie neglijate, cum ar fi: de a-si exersa talentele si functiile mentale, de a dovedi ca pot functiona independent, fara sprijinul altora, de a se pune in slujba unei cauze sau a unei activitati caritabile.. Sunt sensibili si generosi, au talent pentru arte si deprind usor limbile straine. Sunt curiosi, dornici sa calatoreasca si sa invete lucruri noi.
Defecte Neincredere, timiditate, sensibilitate exagerata, mai ales la critici sau la lipsa de atentie a celorlalti.
Dragoste Sentimentali, visatori si senzuali, sunt insetati de dragoste. Uneori tind sa-si faca iluzii, sa se lege de persoane nepotrivite. Cu timpul, invata sa isi gestioneze mult mai bine enorma afectivitate.

16. Spiritualii
Personalitate Intuitivi, inteligenti, analitici si profunzi, sunt aplecati spre cercetarea subiectelor serioase, de fond, interesati de cultura, filozofie, religie, etica, psihologie, legislatie, ezoterism.Chiar daca lumea spiritului predomina, implinirea vine doar daca au o familie si o buna integrare sociala. Darul de a aprofunda poate face din ei excelenti specialisti sau experti foarte apreciati.
Defecte Dogmatism, suficienta, vanitate, spirit de contradictie, spirit critic.
Dragoste Au sentimente adanci, dar nu si le exteriorizeaza usor. Adesea, se indragostesc de persoane diferite de ei ca temperament, varsta, preocupari, etc. Cand decid sa-si intemeieze o familie, aleg parteneri stabili, de incredere.

17. Managerii
Personalitate Ambitiosi, plini de energie si cu o viziune larga si sintetica, au un talent special pentru afaceri. Sunt excelenti organizatori, manageri si promotori. Au o minte iute, progresista, cuprinzatoare. Proiectele lor sunt ample si indraznete, mijloacele de implinire sunt originale, ingenioase si eficiente. Pot sa faca bani, uneori chiar foarte multi, dar nu banul este scopul, ci provocarea de a realiza ceva deosebit. Pot avea in paralel si preocupari spirituale.
Defecte Spirit autoritar, impulsivitate, simt al posesiunii, lipsa de scrupule, obsesia controlului si a puterii.
Dragoste Personalitatea lor radianta si plina de forta atrage ca un magnet. Au mai multe iubiri, mai toate intense; adesea, trebuie sa faca o alegere importanta in viata lor sentimentala.

18. Finalistii
Personalitate Capabili, cu caracter puternic, curajosi si hotarati, cei nascuti pe 18 implinesc aproape mereu ce-si pun in minte. Sunt independenti, inflacarati si idealisti, dar nu pana intr-atat incat sa piarda contactul cu realitatea. Au un acut simt al afacerilor si al banului, pot sa administreze firme mari si prospere. Au succes mai ales in comert si servicii. Pot sa fie fini psihologi, pot avea talent artistic, ba chiar si politic!
Defecte Incapatanare, despotism, dificultatea de a intelege si a ierta; de evitat gandurile de razbunare, care se pot intoarce impotriva lor.
Dragoste Au sentimente pasionale, arzatoare, pe care nu se tem sa si le exprime, ba chiar sa le insoteasca de gesture impresionante, dramatice. Chiar daca nu sunt exemplu de fidelitate, isi respecta si ocrotesc familia.

19. Hotaratii
Personalitate Hotarati si mari iubitori de libertate, cei nascuti pe 19 nu fac decat ce doresc ei. Sunt ambitiosi si manati de imboldul de a reusi, de a castiga putere, de a ajunge sa fie recunoscuti si respectati. Organizati si eficienti, ajung sa fie piloni de rezistenta ai sectorului in care activeaza. Au aspiratii nobile, sunt intuitivi si inzestrati cu imaginatie si talent. Iubesc noul si schimbul de idei. Navalnici, isi controleaza emotiile cu destula abilitate.
Defecte Neliniste, stari de spirit schimbatoare, orgoliu, infatuare, impresia ca sunt superiori celorlalti.
Dragoste Au o sexualitate puternica si mult farmec. Iubesc cu pasiune, insa nu le place sa-si etaleze sentimentele in public. Sunt capabili de sacrificiu pentru omul iubit.

20. Sensibilii
Personalitate Foarte sensibili la mediu, cei nascuti pe 20 isi 'acordeaza' emotiile la acesta. Aspira la armonie, frumusete si afectiune. Desi par linistiti si retrasi, au cultul prieteniei si sunt facuti sa traiasca in cuplu. Sunt foarte buni colaboratori, asociati sau consultanti, aportul lor este deosebit de pretios, dar nu le place sa iasa in fata. Au o gandire profunda, analitica si imaginativa, serioasa; sunt atenti la detalii.
Defecte Reticenta, lipsa de incredere in propriile forte. Incapacitatea de a refuza ii face usor de exploatat.
Dragoste Pot darui mult, dar cer mult in schimb. Au nevoie de iubire si caldura, atingeri tandre si vorbe dulci. Sunt parteneri fideli, intelegatori si diplomati.

21. Sociabilii
Personalitate Comunicativi si foarte deschisi catre ceilalti, cei nascuti pe 21 au un talent social innascut.Detin darul de a-i antrena, entuziasma, atrage, inveseli pe oameni. Se remarca la petreceri sau alte evenimente mondene. Sunt plini de vitalitate, iuti la minte, talentati. Au putere de convingere, sunt extrem de dotati pentru intermedieri si vanzari. Provocarea, pentru ei, este canalizarea aptitudinilor catre scopuri precise si perseverenta in atingerea lor.
Defecte Instabilitate, lipsa de disciplina, superficialitate, tendinta de a se risipi in mai multe directii fara sa finalizeze.
Dragoste Sclipitori si plini de farmec, nu intampina nici o dificultate in a lega o relatie. Problema se poate ivi in a o mentine... Le trebuie un partener ager si sensibil, dar ceva mai stabil.

22. Plutocratii
Personalitate Dispun de forta, stapanire de sine, o mare ambitie si au spirit de anvergura. Au un caracter puternic, simt practic, creativitate, initiativa, talent de lider si abilitatea de a-i influenta pe ceilalti. Actiunile lor se indreapta catre afaceri de mare intindere, imperii financiare, putere politica, faima. Orientarea spre material predomina, iar pornirea de a acumula, de a face avere ii propulseaza adesea in lumea plutocratiei. Destinul lor e maret, promitator, dar poate fi si dificil.
Defecte Infumurare, lipsa de scrupule, inflexibilitate, nesiguranta, lacomie, tendinte acaparatoare si manipulative.
Dragoste Sentimentele lor nu cunosc cale de mijloc: iubesc sau detesta. Cauta un partener din acelasi aluat, cu aceleasi ambitii - de preferat, care provine dintr-o clasa sociala de varf.

23. Spontanii
Personalitate Inteligenti, flexibili, agili si ingeniosi, cei nascuti pe 23 au o mare capacitate de adaptare. Reactioneaza spontan, rapid si adecvat. Pentru ei, viata este o aventura, in care pot experimenta mereu ceva nou si incitant. Socializeaza usor si au darul comunicarii. Imaginativi si perspicace, au talente diverse si interese multiple. Au un destin schimbator, dar nu le lipseste sansa.
Defecte Inconstanta, nerabdare, lipsa de tenacitate, inclinatii catre dependente (mai ales alcool, mancare, tutun, eventual droguri).
Dragoste Sunt afectuosi si sensibili, dar marea lor curiozitate ii indreapta spre mai multe relatii, dintre care unele nepotrivite sau imposibile. Isi doresc totusi un echilibru afectiv, asa ca pana la urma fac tot posibilul sa fondeze o casnicie armonioasa si stabila.

24. Prietenosii
Personalitate Marinimosi, saritori si gata sa raspunda prompt la solicitari, cei nascuti pe 24 sunt foarte buni prieteni. Pentru ei, cercul apropiatilor este sfant si sunt gata sa faca sacrificii pentru a pastra bunele relatii. Pe umarul lor fidel si devotat poti sa te sprijini sau sa plangi. Altfel, sunt persoane casnice si responsabile, dar care au adesea, gratie sensibilitatii, veleitati artistice, mai ales dramatice sau actoricesti.
Defecte Prea mare sensibilitate, emotivitate, indulgenta exagerata, de care altii pot incerca sa abuzeze; indolenta.
Dragoste Sunt romantici, au emotii puternice, le place sa-si arate dragostea. Au o enorma nevoie de afectiune. Sunt placuti de sexul opus si pot avea avantaje prin intermediul lor. Plini de farmec, sunt iubiti de partenerii lor.

25. Intelectualii
Personalitate Posesori ai unei judecati logice si patrunzatoare, cei nascuti pe 25 stralucesc prin facultatile intelectuale si prin dorinta de studiu, de instruire. Le place sa afle, sa cerceteze, sa investigheze si trebuie incurajati de mici in aceasta directie, fiindca este pacat ca inzestrarea lor sa nu fie folosita. Au o intuitie excelenta, pe care trebuie sa se obisnuiasca sa o asculte. Firi care nu suporta restrictiile si care prefera sa lucreze independent, in liniste, retrasi.
Defecte Raceala, aroganta, atitudine de superioritate, spirit critic, melancolie.
Dragoste Sensibilitatea lor afectiva este mare, dar se feresc sa lase sa se vada acest lucru. Sunt retinuti, nu isi comunica emotiile si reusesc anevoie sa lege ori sa mentina o relatie. Au putere de atractie, dar sunt greu de inteles.

26. Afaceristii
Personalitate Energici, eficienti si ambitiosi, cei nascuti pe 26 au stofa de afaceristi. Sunt buni organizatori, inteligenti, realisti, cu viziune de ansamblu si putere de
razbatere. Se descurca excelent in hatisul finantelor. Managementul lor este diplomatic si cooperant. Relatiile sociale si familia conteaza pentru ei cel putin la fel de mult cat cariera. Isi gasesc siguranta cand stabilesc un echilibru intre toate acestea.
Defecte Tendinta de a se atasa excesiv de lucruri si oameni, scepticism, ranchiuna, gelozie, incapatanare.
Dragoste Au pasiuni devoratoare, pe care se straduiesc sa si le stapaneasca. Pot darui mult in dragoste, dar cer la fel de mult. Dilema lor este cum sa echilibreze setea de absolut cu compromisul necesar mentinerii cuplului, de care au atata nevoie.

27. Organizatorii
Personalitate Deschisi la minte, dinamici, entuziasti si idealisti, au darul de a-i inspira si organiza pe ceilalti. Sunt autoritari fara sa fie duri. Au talente multiple. Ii intalnim des in mediul cultural, stiintific, politic, artistic. Sunt performanti in comunicare, relationeaza usor, iubesc calatoriile. Au simt social. Cu cat fac mai mult pentru ceilalti, cu atat vor primi mai mult in schimb.
Defecte Exigenta, tendinta de a dezvolta atasamente nocive; au adesea senzatia ca nu au primit ce merita.
Dragoste Fascineaza prin tinuta si charisma. Sunt romantici si isi exprima simtamintele cu patos, uneori putin cam prea dramatic. Poarta inconstient in minte portretul partenerului ideal, ceea ce poate fi un handicap in calea implinirii afective.

28. Asociatii
Personalitate Plini de initiativa si manati de dorinta de a se impune, cei nascuti pe 28 au stofa de lider, dar au mai mare succes in asociere decat singuri. Au o fire puternica, dar contradictorie. Cooperanti si totodata independenti, se simt in largul lor cand au libertate de miscare, insa au nevoie de incurajari pentru a reusi. Sunt, prin excelenta, niste initiatori si le trebuie cineva care sa finalizeze ceea ce ei incep. Buni strategi, au o minte analitica, novatoare si lucida, care vede bine in perspectiva.
Defecte Incapatanare, rigiditate, iritabilitate, agresivitate, inclinatie spre risc.
Dragoste Pasionali, plini de erotism si magnetism sexual. Insetati de iubire, dar rareori au rabdare sa construiasca o relatie stabila. Destin amoros framantat.

29. Vizionarii
Personalitate Personaje cu totul speciale, cei nascuti pe 29 se bucura de instincte si intuitii iesite din comun. Sunt niste vizionari. Detesta banalitatea, au teluri inalte si proiecte ambitioase. Pot face multe lucruri in viata, dar le trebuie mereu hrana pentru spirit (cultura, religie, filozofie, stiinta). Se disting intotdeauna prin ceva si au mare nevoie de atentie. Adesea, spre 30-35 ani, intampina frustrari sau provocari.
Defecte Perioadele de exaltare alterneaza cu cele de deprimare si anxietate; sunt influentabili si imprudenti.
Dragoste Au mult sex appeal, emotii navalnice si nevoi afective uriase. Dar relatia de cuplu e o zona fragila, in care nu fac cele mai fericite alegeri. Indoieli, deceptii, neimpliniri.

30. Creativii
Personalitate Daruiti cu sensibilitate, dragoste pentru frumos si o doza neobisnuita de creativitate, cei nascuti pe 30 au un suflet de artist. Cauta armonia, sunt inspirati, au talent si il manifesta, daca nu prin profesie, cel putin ca hobby. Sunt simpatici, entuziasti, prie-tenosi, au darul vorbirii si multa putere de convingere. Problema lor este ca tind sa se risipeasca in lucruri marunte in loc sa-si focalizeze energiile pentru a-si exploata potentialul.
Defecte Dezordine, lipsa de consecventa, superficialitate, stari de spirit schimbatoare, incapatanare.
Dragoste Fermecatori, seducatori, tandri si iubitori, cuceresc fara efort. Totusi, au tendinta de a-si controla partenerul, lucru pe care acesta s-ar putea sa nu-l tolereze. Au noroc in dragoste, dar un noroc cam schimbator...

31. Faurarii
Personalitate Harnici, priceputi, practici, responsabili si atenti la detaliu, cei nascuti pe 31 sunt niste maestri faurari. Tot ce iese din mana lor este temeinic, frumos si functional. Sunt disciplinati, perseverenti si organizati. Au o minte clara, lucida, invata usor, reusesc si in activitatile de natura intelectuala. Sunt oameni cu principii, care pun pret pe familie, traditie, munca.
Defecte Rigiditate, incapatanare, intransigenta, avaritie, orgoliu.
Dragoste Au sentimente profunde, pe care le exteriorizeaza doar atunci cand sunt siguri ca nu vor fi respinsi. Nu se lasa dusi de valul pasiunii, iar iubirea lor se instaleaza progresiv, in timp. Sunt loiali partenerului si familiei.

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de 07/12/10, 06:42 pm

Scorpion:
Ai putea să joci, fără o pregătire prealabilă, un rol negativ.. de scorpie. Chiar dacă în viaţa obişnuită eşti destul de cumsecade, într-un film ţi-ar plăcea să-ţi explorezi zonele întunecate…

O, e posibil ca unii să mă fi "distribuit" deja în rolul ăsta!...
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Adry la data de 07/12/10, 06:44 pm

scorpioanco

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Mesaj Scris de Adry la data de 07/12/10, 06:45 pm

Primul motiv pentru care esti un BERBEC :

1. Esti foarte hotarat !
2. Niciodata nu te plictisesti.
3. Opiniile sunt intotdeauna prezente.
4. Ai realizat mari lucrari de pionierat.
5. Motto-ul tau : Aventurierii suntem noi.
6. Iti place mancarea gen fast - food.
7. Te inalti ( te ridici ) inainte de a privi.
8. Pasional, pasional, pasional...
9. Intotdeauna vrei sa fi primul in ceea ce faci.
10. Oh ! Temperamentul tau.
11. Ai gusturi indraznete.
12. Open mind : Nu cu ochii se poate vedea in intuneric.

12 motive pentru a fi TAUR:

1. Primul motiv : Renuntarea iti este un concept strain.
2. Motto-ul tau: Mai bine te lupti decat sa intorci spatele.
3 .Vei manca orice.
4. Niciodata nu vei primi premiul pentru « tactica » .
5. Muncesti prea mult.
6. Iti place incaltamintea practica.
7. Noi stim (toata lumea stie) ca o vei face(vei duce proiectul la bun sfarsit).
8. Esti, oh, atat de romantic...
9. ...si atat de sociabil.
10. Pentru mintea ta iscoditoare, nu exista taine.
11. Iti place sa te asociezi cu parteneri puternici.
12. Open mind : Atunci cand o usa se inchide, se deschide alta.

12 motive pentru a fi GEMENI :

1. Esti maret la multiple sarcini..
2. Vorbesti, vorbesti, vorbesti...
3. Iti plac lucrurile noi.
4. Motto-ul tau : Cred orice, atata timp cat iubesc.
5. Nimeni nu te intelege (esti un neinteles) .
6. Nu esti confuz cand vine vorba de dovezi.
7. Faci prietenii solide.
8. Esti cu adevarat amuzant.
9. Niciodata nu furi.
10 . Etalezi o spontanietate care iti amplifica naturaletea.
11. Esti pe aceeasi frecventa cu ritmurile societatii.
12. Open mind : Fantezia nu este decat inceputul.

12 motive pentru a fi RAC :

1. Exerciti o atractie mistica.
2. Nu poti ascunde ceea ce gandesti.
3. Iti place sa stai acasa.
4. Adori mancarea buna (sanatoasa) .
5. Consideri ca ti se ranesc cu usurinta sentimentele.
6. Motto-ul tau : Amprentele digitale si fulgii de zapada nu sunt singurele elemente caracterizate prin unicitate absoluta.
7. Te comporti ca o closca cu puii ei.
8. Te gandesti ca esti intr-o continua distractie.
9. Iti place sa ii indestulezi pe oameni, sa-i hranesti.
10. Lasa-ma sa-ti plang pe umar !
11. Nimeni nu iti poate impune o idee sau o atitudine.
12. Open mind : Si a trai este un act de creatie.

12 motive pentru a fi LEU :

1. Niciodata nu vei fi un las, un om slab.
2. Mereu, gata de drum.
3. Motto-ul tau : Sunt cel mai bun !
4. Un asa magnetism animalic...mai rar.
5. Te poti plange cu voce tare.
6. Iti place ca oamenii sa depinda de tine.
7. Nascut actor - ai actoria in sange.
8. Intotdeauna distractiv sa-l ai in preajma.
9. Legaturi pline de semnificatii.
10. Charisma si hotarare de a izbandi
11. Te implici fara rezerve in ceea ce faci.
12. Open mind : Un copac are multe ramuri si frunze , dar o singura tulpina.

12 motive pentru a fi FECIOARA :
1. Expert in folosirea cuvintelor.
2. Motto-ul tau : Realizarea cea mai mare a unei persoane cu adevarat ambitioase poate fi simpla amabilitate.
3. Faci cele mai pertinente recenzii critice.
4.Atat de elegant si curat.
5. Mentii standardele altora la cote inalte.
6. Potrivit pentru a fi un mare comediant.
7. Esti foarte bun in a-ti ascunde emotiile.
8. Model de constrangere excesiva.
9. Sincer si real.
10. Complet concentrat asupra obiectivelor.
11. Detaliile sunt viata ta.
12. Open mind : Nu intotdeauna calea cea mai grea este si cea mai buna.

12 motive pentru a fi BALANTA :

1. Vrei ca toata lumea sa fie fericita.
2. Motto-ul tau : Am gust in toate.
3. Nu ai idei sau prejudecati preconcepute.
4. Oh, atat de iubitor.
5. Iti place sa fii drept.
6. Super sensibil.
7. O furtuna a mintii, dar de lux.
8. Urasti sa iei o decizie.
9. In continuu iti redecorezi casa.
10. Mare amator de senzational.
11. Iti cunosti bine limitele.
12. Open mind : Toti muncim pentru Dumnezeu. Este un patron dur si salariul nu-i intotdeauna grozav, dar exista destule rasplati.

12 motive pentru a fi SCORPION :

1. Nu are frica.
2. Oh, atat de misterios.
3. Vrea ceea ce tu nu poti avea.
4. Motto-ul tau : Lasa-ma in pace !
5. Un ganditor atat de profund.
6. Esti un spirit fara granite.
7. Ai o limba cam ascutita.
8. Oare iti dai seama cat de rebel esti ?
9. Cercetezi vietile altora cu ochi critici si precisi.
10. Acorzi o mare insemnatate bunului simt.
11. Personaj care modifica actiunea piesei.
12. Open mind : Sa pierzi cu eleganta poate fi o victorie importanta.

12 motive pentru a fi un SAGETATOR :

1. Esti o ratusca norocoasa..
2. Motto-ul tau : Media mea este buna, pe bune! Vorbesc serios!
3. Vei calatori oriunde pentru orice..
4. Viata de petreceri.
5. Bun simt al umorului.
6. Iti plac prietenii tai la nebunie.
7. Mai multa rabdare decat o stanca.
8. Nu suporti sa ti se puna pumnul in gura.
9. Fa un eveniment olimpic decat sa fi un antrenor de pampalai.
10. Extrem de competitiv.
11. Momentul cel mai important - Prezentul.
12. Open mind : Simplele realitati ale vietii cotidiene au o legatura importanta cu lumea idealurilor marete.

12 motive pentru a fi un CAPRICORN :

1. Muncesti cu inteligenta nu cu greutate.
2. Timpul este intodeauna de partea ta.
3. Motto-ul tau : Prefer sa lupt decat sa ma schimb.
4.. O asa clasa...mai rar.
5. Tie iti pasa ceea ce altii gandesc.
6. Ca iepurasul cu baterii energizer - continui sa functionezi la nesfarsit.
7. Intuitia te poate inseala.
8. Arme puternice - inteligenta si ironia.
9. Stii sa improvizezi.
10. Nu iti place sa faci « valuri » .
11. Flexibil in codul moral.
12. Open mind : Emotiile pot fi calmate cu ajutorul respiratiei.

12 motive pentru a fi un VARSATOR :

1. Rareori incerci sa faci ceva la care stii ca nu te pricepi.
2. Motto-ul tau : Informatia inseamna Putere.
3. Atat de independent.
4. Imprevizibil total.
5. Fascinat de tot ce il inconjoara.
6. Dornic sa salveze lumea.
7. Nu ii pasa ceea ce cred ceilalti.
8. Pastreaza optiunile deschise.
9. Un nonconformist notoriu.
10. Individualist in alegerile pe care le faci.
11. Iti plac delicatesele neobisnuite.
12. Open mind : Lumea necunoscutului trebuie intotdeauna respectata.

12 motive pentru a fi un PESTE :
1. Un farmec si o imaginatie atragatoare.
2. Niciodata nu arunca nimic...
3. Motto-ul tau : In cotidian, exista miracole ce se repeta mereu.
4. Atat de retras, pustnic...
5. Intotdeauna meriti mai bun, mai bine.
6. Compasiv si generos.
7. Nici pe departe usor de determinat.
8. Poate fi foarte la obiect.
9. Inclinat spre conceptualizare.
10. Supraincarcat cu enormitatea universului.
11. Emotii profunde si sensibile.
12. Open mind : Precautia nu trebuie confundata in mod gresit cu lasitatea
.

Ultima editare efectuata de catre Forecast in 07/12/10, 06:50 pm, editata de 1 ori

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de 07/12/10, 06:48 pm

12 motive pentru a fi SCORPION
Mi se potrivesc:
7, 9, 10

Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Adry la data de 07/12/10, 06:51 pm

mie mi se cam potrivesc toate... ghici ce zodie sunt Laughing

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Mesaj Scris de Adry la data de 07/12/10, 06:53 pm

Zodiac Arboricol

Astrologia arboricola celtica este bazata pe ideea antica ca momentul nasterii noastre este esential pentru formarea nostra ca personalitate si comportament. Astfel, druizii au observat ca toti copiii nascuti intr-un anumit anotimp tind sa dezvolte anumite calitati si ca exista modele recurente in ceea ce priveste culoarea si forma vietii unui om in functie de miscarile lunii si de anotimpul in care s-au nascut.
Astfel, putem asocia personalitatea copacilor cu natura umana pentur a obtine informatii si claritate asupra propriei persoane; acesta este motivul principal pentru care zodiacul arboricol a castigat popularittate.

Mesteacan - Cel care reuseste (24.12-20.01)
Daca te-ai nascut sub semnul Mesteacanului, poti fi foarte motivata si adeseori sa ii motivezi si pe altii, care sunt molipsiti de zelul si ambitia ta. Nativii acestei zodii sunt toleranti, duri si energici. Gandesc la rece si sunt lideri innascuti; atunci cand isi arata partea vulnerabila, pot aduce frumusetea in spatii seci si impresioneaza prin istetime.

Scorus - Ganditorul (21.01-17.02)
Nativii din Scorus sunt mintile filozofice ale zodiacului. Acestia sunt minti visionare, cu idealuri inalte. Gandurile lor sunt originale si creative si desi in exterior par siguri pe ei si calmi, in interior sunt cuprinsi de idei pasionale. Au o capacitate naturala de a transforma situatii si oamenii din jurul lor prin simpla lor prezenta, avand o influenta puternica intr-un mod tacut.

Frasin - Vrajitorul (18.02-17.03)
Cei nascuti sub acest semn sunt ganditori originali. Plini de imaginatie, intuitivi si cu o natura artistica, vad lumea cu o puritate naturala. Au tendinta sa fie schimbatori si retrasi uneori, dar doar deoarece lumea din interiorul lor este in continua schimbare. Sunt inspirati de natura si inspira la randul lor oamenii cu personalitatea lor incantatoare. Arta, poezie, stiinte si tehnologie (problem spirituale) sunt domeniile lor de interes si se pierd usor in lumea lor cu o viziune si creatie fantastica. Se innoiesc mereu ca oameni si nu le pasa de parerea celor din jur.

Arin - Deschizatorul de drumuri (18.03-14.04)
Daca esti nascut sub zodia Arinului, esti un deschizator de drumuri innascut. Esti revolutionar, agiti si misti lucrurile si vei deschide drumuri cu o pasiune nebanuita dupa ce ti-ai cucerit urmasi in cauza ta. Esti fermecator, sociabil si te adaptezi usor la multe personalitati; pe scurt, te intelegi cu toata lumea si tuturor le place sa petreaca timpul cu tine. Aceasta se poate intampla deoarece ai o siguranta de sine contagioasa. Urasti sa irosesti si timpul este foarte important pentru tine. Poti vedea dincolo de superficial si esti motivat de actiune si rezultate.

Salcie - Observatorul (15.04-12.05)
Daca esti o Salcie, personalitatea ta este in legatura cu multe aspecte mistice ale domeniului selenar care iti domina zodia. Esti foarte creativ, intuitiv (chiar la limita supranaturalului – poti fi chiar medium) si inteligent. Ai o capacitate dezvoltata de intelegere a ciclurilor si ai o perspectiva realistica asupra lucrurilor, fiind mai rabdator decat alte zodii. Aceasta zodie are un potential enorm, dar au tendinte de a fi retinuti pentru a nu parea exagerat sau risipitor.

Maces - Iluzionistul (13.05-9.06)
Nativii Macesului nu sunt deloc ceea ce par a fi. In exterior, par a fi o anumita persoana, dar in interior ei sunt foarte diferiti. Astfel, traiesc o viata aparent banala, in interior fiind mistuiti de pasiuni si de un spirit creator neobosit. Sunt adaptabili si pot atat sa se faca fericiti atat pe sine cat si pe cei din jur. Sunt curiosi, interesati de multe subiecte. Sunt ascultatori excelenti, cu un simt al umorului sanatos. Tind sa vada o problema in ansamblu, dar si dincolo de aparente.

Stejar - Stabilizatorul (10.06-7.07)
Cei nascuti sub acest semn au un dar special al puterii. Sunt persoane protectoare si devin adeseori aparatorii celor care nu au o voce. Stajarul este un cruciat si purtatorul de cuvant al minoritatilor. Protector, generos si darnic, gigantul bland al zodiacului, este optimist si are incredere in sine si in ceilalti. Are un respect adanc pentru istorie si antichitate si doreste sa-si impartaseasca cunostiintele cu ceilalti. Stejarii au nevoie de o structura, sa simta ca au controlul vietii lor, traind vieti lungi, pline si fericite de aceea implicandu-se in multe proiecte comunitare.

Ilice - Conducatorul (8.07-4.08)
Ilicele are statutul regal al acestui zodiac. Nobil si ambitios, cei nascuti sub zodia Ilicelui ocupa cu usurinta pozitii de conducere si putere. Adora provocarile si depasesc obstacolele cu o abilitate si tact rar-intalnite. Chiar in fata unor obtacole dificile, isi dubleaza eforturile si raman orientati spre a-si atinge telurile, fiind arareori invinsi. De aceea multa lume ii admira si ii accepta ca lideri. Desi pot parea aroganti, sunt foarte increzatori in fortele proprii, competitivi si ambitiosi, fiind totusi si generosi si darnici o data ce lumea ii cunoaste.

Alun - Cunoscatorul (5.08-1.09)
Daca esti nascut sub semnul Alunului, esti foarte inteligent, organizat si eficient. Ai un talent educational innascut si ai de asemenea capacitatea de a retine, recita si prezenta subiecte pe care le-ai memorat cu o acuratete uimitoare. Esti mereu bine informat si desi poti parea a fi atotstiutor in fata altora, nu ai ce face ina ceasta privinta: esti inteligent cu adevarat si stii de obicei modul corect de a actiona deoarece esti bine informat. Esti atent la detalii, dar uneori nevoia pentru ordine si control poate duce la un comportant compulsiv. Iti plac numerele, stiintele exacte si regulile, desi de cele mai multe ori tu le faci mai degraba decat sa le urmezi.

Vita de Vie - Echilibratul (2.09-29.09)
Nativii din zodia Vitei de vie au o personalitate schimbatoare si imprevizibila. Pot fi plini de contradictii si sunt indecisi deoarece vad ambele aspecte ale unei situatii si le inteleg in egala masura. Este dificil sa tina partea deoarece vede avantajele ambelor situatii, dar exista si anumite aspecte ale vietii in care sunt siguri. Acestea includ pasiunile mai rafinate precum vinul, mancarea, muzica si arta. De aceea, sunt cunoscatori ai rafinamentului, luxului si clasei. Din acest motiv, sunt mereu in locuri publice in care altii le pot admira stilul clasic si frumusetea dramatica.

Iedera - Supravietuitorul (30.09-27.10)
Printre alte calitati apreciate ale nativilor Iederei, cea mai valoroasa este capacitatea de a depasi asteptarile. Au o capacitate intelectuala extraordinara, dar cele mai evidente sun compasiunea si loialitatea fata de altii. Au o natura darnica si chiar daca viata poate parea unoeri incorecta cu ei, suporta cu stoicism, perseverenta si gratie. Vorbitori abili, sunt fermecatori si carismatici.

Trestie - Anchetatorul (28.10-24.11)
Nativii Trestie sunt cei care pastreaza secrete. Cauta profund in natura si intelesul real al lucrurilor si descopera adevarul ascuns in spatele unor aparente inselatoare. Adora o poveste de dragoste adevarata si de aceea pot fi atrasi cu usurinta de barfe, scandaluri si legende. Aceste tendinte ii ajuta sa exceleze in meserii precum istoric, jurnalist, detectiv sau arheolog. Adora oamenii deoarece reprezinta o diversitate de intelesuri pe care le pot interpreta.

Soc - Cautatorul (25.11-23.12)
Cei nascuti sub semnul Socului tind sa iubeasca libertatea si uneori par a fi un pic libertini comparativ cu alte semne zodiacale. In tinerete, traiesc viata la maximum si sunt priviti ca fiind “cautatori de senzatii”. Sunt adeseori intelesi gresit ca fiind intrusi deoarece au tendinta sa fie retrasi in ciuda naturii lor extrovertite. Totodata, pot fi foarte pasatori fata de altii si sa incerce cu adevarat sa ajute. Aceste acte de ajutorare sunt uneori umbrite de onestitatea lor brutala.

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Mesaj Scris de Adry la data de 07/12/10, 06:54 pm

Cristale de Zodii

In viata de zi cu zi, poti alege orice bijuterii vrei. Dar se spune ca zodia ta are o influenta deosebita in a decide ce pietre iti plac si care iti vor face bine. In continuare, poti gasi pietrele zodiei tale care te vor ajuta sa-ti scoti in evidenta calitatile si totodata sa-ti ajuti corpul cu diferite probleme (de asemenea tipice zodiei).

Berbec : Diamantele sunt prietenele tale cele mai bune. Berbecii ambitiosi isi intaresc ambitia proverbiala cu aceasta piatra pretioasa – dar ti-o poti permite? Alte pietre care iti complimenteaza zodia sunt: ametist, agat, citrin, granat, hematit, jasp, malachit, obsidian, onix.

Taur : Taurii sunt atrasi de albastrul adanc al safirelor – le va mentine tenul curat si ii va ajuta in cautarea cunoasterii personale. Alte pietre specifice taurilor sunt: jad, ametist, agat, aventurin, coral, cuartz roz, cristal de stanca, lapis lazuli, malachit, piatra soarelui.

Gemeni : Daca este confuz si impartit intre doua variante, ca de obicei, alege agatul – te va ajuta sa comunici chiar mai bine decat o faci deja. Daca doresti sa iti subliniezi si mai mult caracteristicile zodiei, mai poti incerca: ametist, agat, aventurin, citrin, howlit, jadeit, jasp, obsidian, ochi de tigru, opal, perla.

Rac : Cineva atat de sensibil ca tine ar trebuie sa aleaga verdele linistitor al smaraldelor. Ele vor pastra depresia la distanta si se spune ca iti imbunatatesc atat memoria cat si inteligenta – nu este de mirare ca racii sunt niste oameni de afaceri atat de priceputi! Poti incerca si: aventurin, howlit, jadeit, malachit, opal, perla, piatra soarelui.

Leu : Fiorosului Leu ii plac pietrele galbene. Berilul galben iti va stimula energiile si chihlimbarul va tine problemel bronsite la distanta. Poti incerca de asemenea: agat, citrin, coral, cristal de stanca, granat, ochi de tigru, onix, piatra soarelui.

Fecioara : Superstitia chineza spune ca cei care poarta jad verde vor fi foarte norocosi. Jadul, piatra destinata tie din nastere, iti va ajuta de asemenea rinichii si usura digestia. Pentru a incerca altceva potrivit tie: agat, citrin, coral, jasp, lapis lazuli, malachit, obsidian, sodalit.

Balanta : Purtator de ghinion pentru unii, opalul va aduce mult noroc Balantelor. Se spune ca opalul induce vise diurne si ca dezvolta imaginatia Balantelor artistice si inventive. Alte pietre care te pot ajuta: citrin, coral, hematit, jadeit, malachit, obsidian, onix, piatra soarelui, turcoaz.

Scorpion : Acvamarinul este presupus sa ajute claritatea gandirii Scorpionului mistic. Ajuta de asemenea ficatul, ochii, gatul si stomacul. Pentru alte efecte benefice poti purta: citrin, coral, cristal de stanca, hematit, jadeit, malachit, obsidian, ochi de tigru, opal.

Sagetator : Incearca topaz - iti va stimula energia, va preveni insomnia si chiar te poate ajuta sa eviti venele cu varice. Poti incerca si: chihlimbar, perla, turcoaza.

Capricorn : Rubinele sunt pietrele tale. Se spune ca ele cresc energia fizica si usureaza dereglarile de circulatie sangvina. Pentru alte efecte pozitive, poti purta: cuart fumuriu, si cristal de stanca.

Varsator : Piatra Varsatorilor plini de imaginatie este granatul. Se spune ca granatul este un bun tonic care creste increderea in sine si curajul. Daca doresti sa incerci si altceva, poti purta obsidian.

Pesti : Pestii emotivi vor fi calmati de efectul linistitor al ametistului si ii vor iubi culoarea purpurie., putand purta totusi si turmalina.

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Mesaj Scris de Adry la data de 07/12/10, 06:54 pm

Zodiac antistres

Cateva metode de relaxare pentru fiecare, in functie de caracteristicile zodiei. Pentru rezultate mai bune, citeste si recomandarile zodiei in care stii ca ai Ascendentul si aplica-le rapid, pentru o iarna lipsita de stres.

BERBEC – Absenta ii provoaca stress
Daca ne gandim la stres in mod conventional, Berbecul rezista destul de bine la tensiuni. Fiind hiperenergic, curajos si optimist, nu oboseste si nu se teme de dificultati. In mod constient sau nu, alearga dupa provocari si este mai eficient cand evolueaza sub presiune. De fapt, chiar se hraneste cu stres.
Intra in suferinta psihica doar cand este condamnat la inactivitate, cand e amanat, i se bareaza dreptul la initiativa, nu are cu cine sau pentru ce sa lupte. In mod particular, femeia Berbec sufera cand este redusa la rolul de gospodina, fiica sau sotie casnica.
Cum reactioneaza la stres. In conditii frustrante, tumultul de energie deviat de la calea fireasca se transforma in accese de furie sau violenta, asumarea de ris- curi inutile, migrene, sinuzite, dureri de dinti, inflamatii sau infectii, eventual hipertensiune sau accidente vasculare.
Cum se relaxeaza. Alcoolul, tutunul si cafeaua nu-i alina frustrarea, ci ii accentueaza dezechilibrul energetic. Sportul, gimnastica, participarea la orice fel de concursuri sau competitii au un efect pozitiv. E important sa-si identifice tipul de restrictie si sa o elimine cat mai rapid.

TAUR – Shopping-ul – o metoda de relaxare
Destul de echilibrat, de calm si de prevazator, Taurul se enerveaza mai greu si are talentul de a ocoli de departe situatiile stresante. Fiind un semn al posesiunilor si certitudinilor, doua lucruri il supara: privarea si schimbarile neprevazute. Suporta greu perioadele de lipsuri materiale sau ciuntirea patrimoniului afectiv (tradare, parasire).
Iar atunci cand e aruncat pe nepregatite intr-o situatie noua, intra in panica, simtin-du-se nesigur si dezorientat.
Cum reactioneaza la stres Face o fixatie pe drama lui si reactioneaza inchizandu-se in sine sau repetandu-le obsesiv celor apropiati problemele care il macina. Apar dezordinile alimentare sau endocrine.
Cum se relaxeaza. Achizitionarea unui obiect pe care si-l doreste ii risipeste temerile. La fel, o iesire in parc sau la iarba verde, ingrijirea plantelor de apartament. Femeia raspunde bine la terapia cu uleiuri aromate, iar barbatul – la muzica.

GEMENI – La ei, nimic nu e definitiv
Gemenii au nevoie de stimuli si raspund bine la provocari, dar pe termen scurt. Un efort intelectual de lunga durata aduce riscul surmenajului.
Fizic, sunt in continua miscare. Perspectiva de a lucra timp indelungat la un birou, inchisi intre patru pereti, ii exaspereaza. Inclusiv in plan socio-afectiv, sunt nascuti sa fie liberi, sa interactioneze si sa comunice necontenit cu ceilalti. Relatiile sufocante si singuratatea sunt innebunitoare pentru ei..
Cum reactioneaza la stres. Se foiesc, isi rod unghiile, fumeaza peste masura. Devin nerabdatori, rebeli, iritabili, caustici, nesinceri, inconstanti. Lasa totul balta fara avertisment si fara sa le pese de consecinte.
Cum se relaxeaza. E bine sa alterneze activitatile si sa-si acorde scurte pauze ‘tehnice’. Le sunt de folos un somn zdravan, o plimbare cu bicicleta, o partida de ping-pong, o intalnire cu prietenii, suplimente de magneziu, B complex si lecitina.

RAC – Evadeaza prin lectura sau scris
E hipersensibil. La el, orice agresivitate exterioara, orice navalire brutala in spatiul personal, orice conflict, orice dezacord sentimental este resimtit cu maximum de acuitate, il consuma, se transforma in drama.
Ancorat organic in mediul care ii da siguranta (familie, casa, bunuri, sursa de venit), devine vulnerabil cand una dintre aceste legaturi se rupe.
Capricios, discret si foarte subiectiv, e greu de prevazut ce anume il streseaza si in ce grad.
Cum reactioneaza la stres Nu se exteriorizeaza, nu lupta deschis, rar spune ce-l macina. Devine deprimat, moale si pesimist. Nu mai mananca sau, dimpotriva, se indoapa nervos; risca afectiuni gastrice. Uneori se poate refugia in alcool.
Cum se relaxeaza. Prin pictura, broderie, bricolaj sau un jurnal intim, in care scrie tot ceea ce ii este greu sa spuna cu voce tare; prin lectura sau, si mai bine, printr-un voiaj indepartat. Sprijinul familiei este esential.

LEU – Scapa de stres la coafor
Nimic nu-l framanta mai tare decat spaima de a nu se situa la inaltimea exigentelor. Esecul este cel mai cumplit cosmar al lui – il doboara psihic. Mai ales daca este public. Pentru el conteaza cel mai mult reputatia, ‘ce zice lumea’. Fire mandra si dominanta, sufera si atunci cand nu este apreciat, respectat si ascultat, cand e redus la o pozitie subordonata, indiferent daca asta se intampla in planul socioprofesional sau in cel familial, privat.
Cum reactioneaza la stres Cu furii, crize de nervi, temeri, angoase, obsesii. Dar se mobilizeaza rapid, concentrandu-se numai asupra obiectivului. Ataca frontal, agresiv, dar cinstit.
Cum se relaxeaza.. Il sustin increderea apropiatilor, dar si filmele, spectacolele sau o carte buna; imbunatatirea imaginii prin ingrijiri cosmetice, masaj, croitor, jogging, fitness, aerobic; achizitionarea unui obiect de arta sau de lux ori o vacanta intr-un loc exotic.

FECIOARA – Trebuie sa invete sa-si respecte limitele
Fecioara este un spirit complex, exigent si responsabil, grefat pe un temperament nervos. Rezultatul? O persoana care se streseaza destul de usor. Isi face griji pentru orice nimic care-i tulbura simtul ordinii si al preciziei, pentru orice amenintare privind sanatatea si igiena ei sau a celor dragi, pentru munca, banii sau proviziile sale. Situatiile ilogice si neprevazute o irita, fiindca o scot din tipicul ei bine randuit. Neavand o constitutie prea robusta, face fata cu greu suprasolicitarii – nu rezista bine nici fizic, nici psihic la eforturile intense si de durata.
Cum reactioneaza la stres. Dezvolta fel de fel de nelinisti, inhibitii, mici depresii, fobii si manii. Isi face sange rau, devine banuitoare, critica, pisaloaga sau certareata. Are stari de epuizare, probleme intestinale, migrene, crize biliare. Dar nu se lasa – sfarseste prin a birui.
Cum se relaxeaza. Sa nu se incarce cu mai mult decat poate duce. Timpul pierdut cu maruntisuri si reprosuri ar fi mai bine folosit in pauze recuperatoare. Ceaiurile de plante, laptele cald cu miere, baile cu saruri, lucrul de mana, puzzle, florile si animalele au un efect calmant.

BALANTA – Se simte bine cand arata bine.
Deceptiile sentimentale, necazurile partenerului, neintelegerile cu colaboratorii, raceala colegilor sau ostilitatea sefilor o consuma infiorator. Deoarece singuratatea e inacceptabila, are tendinta de a accepta compromisuri care in timp ajung sa o apese. Mediul dur sau insalubru (saracie, constrangeri, efort fizic, zgomot, umezeala, frig, intuneric), ii este profund neprielnic. La fel si injustitia, inechitatea, lipsa de principii.
Cum reactioneaza la stres Daca starea de dezechilibru se prelungeste, Balanta se adumbreste, se ofileste si sfarseste prin a se imbolnavi.
Cum se relaxeaza Un anturaj placut si vesel, un mediu armonios (muzica, flori, culoare, miresme), dansul, tenisul, o lectura buna si mai ales atentiile si incurajarile partenerului sunt nepretuite. La fel un peeling, un fard bun, o rochie noua sau un tuns proaspat pot face minuni.

SCORPION – O plimbare prin frig e exact ce ii trebuie
Cauta incordarea, dar framantarile lui sunt mult mai intunecate, mai profunde, mai complicate si mai durabile decat ale Berbecului. Si mai strunite. Stresul e la el un dat cotidian, ce atinge cote alarmante doar cand: adulmeca primejdia planand asupra celor dragi, intra in febra banuielilor, nu poate deslusi itele unei situatii misterioase sau cand lupta pentru o miza mare fara sa aiba un as in maneca; atunci cand e umilit, tradat sau ii e infranta vointa.
Cum reactioneaza la stres. Se zbate in frustrari, angoase. Devine inchis, sarcastic, pesimist. Nu are liniste pana nu obtine ce vrea. Are puseuri autodistructive: nu doarme, nu mananca, se expune pericolelor, bea.
Femeile au tulburari de ciclu.
Cum se relaxeaza. Refuza sfaturile, dar ii fac bine dragostea si increderea, exercitiile de relaxare, o plimbare prin frig, ploaie sau furtuna (natura in ton cu drama lui), dusurile scotiene si sedintele de psihanaliza.

SAGETATOR – Nimic nu se compara cu o masa si un somn bune
Increzator in sine si de un optimism care frizeaza inconstienta, Sagetatorul e, de regula ferit de stres. Se agita si el, fireste, dar o face zambind.
Traieste cu speranta ca totul va sfarsi prin a se aranja in favoarea sa.
Grijile lui nu sunt grave, coplesitoare, nocive. Freamata in fata unor proiecte grandioase, a aventurii sau a riscului, are emotii inaintea unei competitii, se inflacareaza pentru o idee, face eforturi pentru a aparea cat mai bine in societate, se enerveaza cand este constrans, tresare cand isi da seama ca a sarit calul. Dar cam atat…
Cum reactioneaza la stres. Se exteriorizeaza, se ambaleaza, se infurie, se revolta, se descarca si se calmeaza. Spune ce gandeste, adesea intr-o maniera directa, lipsita de tact. Lupta. Cand nu biruie, evadeaza spre alte zari. Cum se relaxeaza Prin intalniri vesele cu amicii, exercitiu fizic (inclusiv o partida de sex), excursii in aer liber, calatorii indepartate, o masa buna si un somn sanatos. Compania animalelor (caini) ii risipeste tensiunile.
Si sofatul il poate relaxa, cu conditia sa nu exagereze cu viteza (daca este nervos, riscul este prea mare).

CAPRICORN – Se reechilibreaza prin meditatie sau gradinarit
Capricornul cauta sa preintampine stresul prin prudenta, disciplina si diplomatie. Ca nu reuseste mereu, e alta poveste. Orgolios, suporta greu jignirile si desconsiderarea. Ambitios, se consuma mult pentru cariera.
Planifica totul cu grija, nu-i place sa fie zorit sau contrazis. Reactioneaza prost la rasturnarile de situatie. Cea mai mare spaima a lui e sa nu piarda controlul, sa nu i se zdruncine edificiile cladite cu grija. Inclusiv viata intima. Caci, sub camuflajul detasarii, se ascunde un emotiv pasional, macinat de teama de a nu fi tradat sau parasit.
Cum reactioneaza la stres. Isi ascunde cat poate de mult slabiciunile si emotiile. Se mentine darz, hotarat, calm. Un plus de sobrietate, de tacere sau de melancolie ar fi, poate, un semn. Nevoia de singuratate, de izolare este un indiciu sigur.
Cum se relaxeaza. Il remonteaza linistea, aerul curat, muntele si padurile, muzica clasica, baile calde, sucurile naturale, suplimentele cu vitamine si minerale, serviciile unui maseur, chiropractician si/sau osteopat priceput, gradinaritul. Preocuparile mentale abstracte (meditatia, filozofia, metafizica) il echilibreaza interior.

VARSATOR – Remediile naturiste i se potrivesc perfect
Varsatorul este maestrul reactiilor paradoxale si poate sa se comporte diferit in situatii identice. E un optimist energic si idealist, care iubeste schimbarile, noul, experimentele, provocarile – cam tot ce ar turmenta un om obisnuit.
Dar se agita din plin, pentru un proiect excentric, pentru familie, prieteni, vecini, pentru toata lumea.
Nu suporta ca cineva sa atenteze la independenta lui, sa fie contrazis, sa i se dicteze ce sa faca si, mai ales, ce nu.
Cum reactioneaza la stres Devine nelinistit, iritabil, incapatanat, rebel, nu pregeta sa faca schimbari radicale atunci cand situatia incomoda persista. Schimba slujba, divorteaza etc.
Cum se relaxeaza. Evitand implicarea excesiva in rezolvarea problemelor altora si reducand excitantele (cafea, alcool, tutun). Ii fac bine remediile naturiste sau neconventionale (extracte de plante, acupunctura, cromoterapie), dar si suplimentele de magneziu si B complex.

PESTI– Sfatul unui prieten e de neinlocuit
Pestii ascund o mare vulnerabilitate. Se tulbura indeosebi cand au probleme emotionale. Dezamagirile sentimentale, grijile legate de familie, prieteni sau creaturile napastuite pe care le protejeaza ii afecteaza profund.
Dar pot sa-i dezechilibreze si incurcaturile financiare sau profesionale. Dezordonati si fantezisti, intampina mari dificultati in perioadele de presiune si aglomerare. Mai ales cand intervin responsabilitati precise si termene fixe.
Cum reactioneaza la stres Devin confuzi, obositi si dezorientati, se framanta, se sustrag realitatii neplacute apeland la calmante, somnifere, alcool s.a. Sau isi disimuleaza caznele sub masca detasarii si nepasarii.
Cum se relaxeaza. Un anturaj tonic si constructiv, sfatul unui prieten lucid si pragmatic le intareste moralul. Agenda de lucru ii ajuta sa se organizeze. Fortifiantele, remediile homeopatice, reflexoterapia, aromoterapia, hidromasajul ii sustin.

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Mesaj Scris de Adry la data de 07/12/10, 06:55 pm

Horoscopul defectelor pentru toate zodiile

Berbec
Berbecul este dominat de Marte, planeta incapatanarii si a certurilor. Asadar, nu-i de mirare ca nativii zodiei asculta doar de propria parere si deseori se lovesc cu capul de pragul de sus. Sunt plini de energie, insa, de cele mai multe ori uita sa se gandeasca de doua ori inainte sa actioneze. Au mare incredere in propriile convingeri si stiu ce-i mai bine pentru ei dar si pentru ce-i din jurul lor. Te-ai gandit cumva sa contrazici vreun Berbec? In acest caz, fie renunta repede la aceasta idee nebuneasca, fie inarmeaza-te cu foarte mult calm. Maestrii in discutiile contradictorii, ar merge pana in panzele albe sa-si sustina puctul de vedere. Chiar daca descopera ca n-au dreptate, nu se recunosc invinsi in fata altora.
Aroganta nu se opreste nici in dragoste. Mai mult, Berbecul este nestatornic si egoist, tinzand sa se gandeasca doar la propria persoana.

Taur
Venus, planeta dominanta a Taurului, este responsabila atat pentru calitatile acestuia, cat si pentru defectele nativului. Din foarte multa dragoste si iubire de sine, Taurii au tendinta de a-si supraestima calitatile. Foarte comozi, le place sa leneveasca, uitand de responsabilitati sau promisiuni. Intr-o relatie, odata ce si-au cucerit perechea, devin nepasatori si nu mai acorda aceeasi atentie ca la inceput. Adora sa fie in centrul atentiei, sa se simta apreciati, insa nu returneaza aceleasi gesturi partenerului. Desi nu le plac starile conflictuale, daca sunt provocati, vor ataca asemenea unui taur in arena, cu violenta si precizie.
Taurul va insista intotdeauna sa-si indeplineasca scopul, indiferent de mijloace. De asemenea, poate da dovada de o viclenie absoluta, pentru a reusi.

Gemeni
Gemenii stapanesc foarte bine arta comunicarii, asadar te pot minti in fata, fara sa clipeasca. Guvernati de Mercur, planeta trancanelii si a isteriilor, se inversuneaza cumplit cand lucrurile nu decurg conform planului. Gemenii au foarte multe asteptari de la viata, dar nu gasesc esentialul. Se entuziasmeaza usor, dar se impiedica de primele obstacole. Deseori, prietenii isi pierd increderea in ei, deoarece dau dovada de neseriozitate. Vorbesc intr-una, exagereaza cu puterea de cunoastere, ca in final sa constate ca socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ.
In dragoste isi doresc o relatie care sa le confere libertate absoluta. Adora relatiile deschise, cat mai dezinvolte, fiind primii care ar subscrie la legalizarea poligamiei. Nu sunt foarte romantici, fiind mereu grabiti si sunt capabili sa strice un moment special prin indiferenta sau o atitudine rece.

Rac
Racul este dominat de astrul toanelor si al inventiilor, Luna. Zambeste gratios, insira complimente, doar pentru a impresiona si pentru a-si rezolva interesele. Este strangator, foarte zgarcit si nu ar impartasi cu nimeni secretele vreunei reusite, in special castigul. La nevoie, poate utiliza cuvintele pentru a dezinforma sau pentru a jigni. Racul este foarte schimbator, superficial si iubeste barfa. De aceea, isi atrage foarte usor critici. In dragoste, adora diversitatea si vizeaza in principal satisfacerea propriilor dorinte.
In general, racii sunt impulsivi; incep mai multe lucruri deodata, dar nu duc la bun sfarsit nici unul. Isi schimba des idealul si sunt foarte mofturosi; le fac de multe ori viata grea celor din jurul lor.

Leu
Nativii acestei zodii sunt extrem pretentiosi tin foarte mult la imaginea lor. Dominati de Soare, astrul ingamfarii si al egoimsumui, pun mai presus de orice interesele personale si nu-si refuza niciodata nimic. Desi nu pare, Leul este dependent de parerile celor din jur, de complimente si atentii nelimitate. Isi doreste in permanenta sa iasa in evidenta cu ceva si cand nimereste oportunitatea, o va face somptuos, mandru si teatral. Isi doreste foarte mult sa straluceasca si este un conducator innascut, uneori agresiv. Are abilitati de lider si chiar daca nu ocupa o astfel de pozitie in cariera, are tendinta de a-si impune opiniile.
Leul are foarte mare incredere in propria persoana si orice esec il deprima. Si in dragoste tinde sa fie arrogant si egoist. Atent mai mult la propriile dorinte, uita ca trebuie sa se comporte natural, afectuos, fara sa ofere vreo reprezentatie.

Fecioara
Rece, perfectionista si foarte ordonata, Fecioara poate scoate din sarite si cel mai rabdator partener. Vesnic nemultumita, se suborboneaza lui Mercur, planeta trancanelii si a isteriilor. Vorbeste foarte mult si deseori fara rost, deoarece ii place sa se faca auzita. Cand este indispusa, Fecioara taie cheful tuturor, in special celor care nu au simtul umorului foarte dezvoltat. Glumele ei nu sunt inghitite de oricine, fiind mai exact critici subtile la adresa defectelor. Rareori leaga prietenii de durata, deoarece la aparitia primului conflict izbucnesc certuri violente presarate cu istericale si critici dure.
Nativii zodiei Fecioara, stiu foarte bine sa evidentieze defectele altora, insa niciodata nu si-ar recunoaste propriile greseli. Aceasta teorie este valabila si in dragoste. Fecioara are aspiratii exagerate si intotdeauna va reprosa cate o greseala, deoarece adora sa tina lectii de morala.

Balanta
Sunt visatoari si lenesi, cum nu s-a mai vazut. Dominati de Venus, planeta trandaviei si a capriciilor, sunt idealisti si isi imagineaza lumea altfel decat e. In relatiile cu cei din jur nu apreciaza corect, centrandu-si atentia asupra aspectului fizic sau a comportamentului. Sunt foarte nesiguri si intotdeauna se bazeaza pe parerea celorlalti sau incearca sa traga de timp. Zodia Balantei nu are un anumit defect dominant. Un nativ al zodiei poate fi incapatanat, altul mincinos ori instabil, superficial sau increzut.
In dragoste este nastatornica si cantareste fiecare gest. Isi doreste sa intalneasca iubirea, dar este foarte nehotarata. In ciuda aspectului sau, Balanta exprima instabilitate si dezechilibru.

Scorpion
Este dominat de doua planete: Pluto si Marte, asadar nativul acestei zodii se face remarcat prin obsesii, agitatie permanenta si razbunare. Scorpionul este o persoana foarte ambitioasa care vrea totul sau nimic. Iubeste luxul, puterea si nu suporta singuratatea. Este obsedat de control si intotdeauna trebuie sa castige. Are idei fixe, usor pesimiste. Permanent suspicios, vede la fiecare pas cate un percol, intrigi si nu prea are incredere in cei din jur. Daca a fost dezamagit, este teribil de razbunator.
In dragoste este foartea posesiv, suspicios si are nevoie in permanenta de atentie. Orgoliosul Scorpion este foarte sensibil. Daca nu primeste atentia cuvenita, intra la banuieli si viata langa el se va transforma intr-un calvar.

Sagetator
Este un inconstient, vesnic optimist care se pricepe foarte bine s-o dea cu bata-n balta, in cele mai nepotrivite momente. Nu-i de mirare, fiind dominat de Jupiter, planeta exceselor si a glumelor proaste. Ii place foarte mult sa vorbeasca, promite vrute si nevrute, dar cand trebuie sa se tina de cuvant, pare lovit de amnezie. In general, nu pare responsabil, ci chiar asa este. Pentru Sagetator nu exista risc, nu exista extreme; nici nu-si pune intrebari, nici nu vrea sa inteleaga.
In dragoste este la fel de relaxat, dezinteresat si nu ofera suprize mari. Asteapta sa primeasca mai mult decat daruieste si pare egoist. Greseste cu nevinovatie si este extrem de surprins, chiar ofensat cand i se aduc la cunostinta anumite gafe.

Capricorn
Este foarte incapatanat, fixist si crede doar in propriile convingeri. Guvernat de Saturn, planeta parvenirii si a rutinei, se complace de fiecare data intr-un stil de viata rigid, plictisitor, lipsit de adrenalina. Nu este interesat de comunicare si nu vrea sa fie la curent cu noutatile; exista intotdeauna doar ce stie el ca exista. Usor pesimist, nu face niciodata planuri dinainte. Ce va fi, va fi la fata locului. Teribil de incapatanat, la ambitie poate refuza pana si cele mai logice argumente.
Nici pentru persoana iubita nu isi va schimba ceva din comportament. Intr-o relatie este delasator si foarte rar apreciaza surprizele.

Varsator
Dominati de Uranus, planeta extremelor si a ciudateniilor, Varsatorii exceleaza la capitolul defecte prin lene, delasare si neprevazut. Acestia pot surprinde printr-un calm enervant in situatiile limita si la fel de bine, te pot parasi cand te astepti mai putin. Daca argumentul “Vreau sa-mi traiesc viata din plin nu te convinge”, va trebui sa cauti singura alt raspuns, deoarece Varasatorul va ramane tacut si nevinovat.
Este greu de inteles, necomunicativ si deseori face doar ce vrea.
In dragoste este rigid si nu-si dezvaluie foarte usor latura romantica. Nu traieste intens dragostea si daca il sufoci cu prea multa atentie, va migra spre alte teritorii.

Pesti
Pestii sunt guvernati de Neptun, zeul confuziei si al promisiunilor neimplinite. La prima vedere sunt naivii, cred usor tot ce li se spune. Daca descopera ca sunt mintiti cu greu isi recapata increderea in oameni, fiind permanent suspiciosi. Pestii sunt idealisti, autoritari si vor sa li se respecte toate dorintele. Vorbesc mult, le place sa cunoasca oameni noi, si sunt atat de visatori, incat uita de promisiuni.
In dragoste, se ataseaza foarte usor si simt nevoia in permanenta de atentie si declaratii. Altfel devin depresivi si banuitori. Chiar daca n-au argumente coerente, creeaza scenarii pesimiste si se transforma in adevarati detectivi, incercand sa descopere se ascunzi.

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Mesaj Scris de Helene la data de 07/12/10, 06:55 pm

Mie mi se cam potrivesc toate...si inca vreo cateva de la alte zodii! Nu degeaba, sunt ultima zodie! Pesti! Am adunat cate putin de la fiecare! In special ceea ce e pozitiv! Laughing

Helene
"Purple Lady"

Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Adry la data de 07/12/10, 06:55 pm

Zodiacul calitatilor pentru toate zodiile

Calitatea reprezinta o virtute esentiala in comportamentul nostru. Chiar daca perfectiunea plictiseste si defectele au farmecul lor, calitatile ne definesc caracterul si personalitatea. Caracterul este influentat de stilul de viata, de persoanele cu care intram in contact, dar si de semnul zodiacal. Elementele guvernante, specific pentru fiecare zodie, ne influenteaza de asemeanea personalitatea.
Fiecarei zodii ii corespund anumite trasaturi pozitive. In functie de zodia in care te-ai nascut, afla care-ti sunt cele mai importante calitati.

Berbec
Berbecul este un semn de Foc, guvernat de planeta Marte. Desi elementele sale ii atribuie un temperament impulsiv, nativul zodiei Berbec, este o persoana plina de viata, cu initiativa. Cu spirit de echipa, hotarat si organizat, poate fi un bun lider. Este o fire spontana, ia decizii pe moment si nu ezita in a incerca ceva nou. Berbecul se simte bine in central atentiei, iubeste sportul si muzica ritmata care il energizeaza.
Cand iubeste cu adevarat, face orice pentru a-i fi pe plac perechii sale. Berbecii sunt parteneri seducatori, pasionali, imprevizibili si de incredere.

Taur
Taurul este guvernat de planeta Venus. Elementul definitoriu este un semn fix, Pamantul, atfel ca principala caracteristia a Taurului este stabilitatea. Paneta Venus ii sporeste interesul pentru frumos si bun gust. Munceste constiincios pentru a-si atinge scopul, fiind sociabil si rabdator. Nu ii pace sa riste,
In dragoste Taurul este un partener stabil, afectuos, cu simtul umorului, sincer. Nu-i place singuratatea, isi ofera dragostea si loialitatea , avand aceleasi asteptari si de la jumatatea sa.

Gemeni
Elementul definitoriu al Gemenilor il reprezinta Aerul. Flexibilitatea este calitatea principala a nativilor zodiei Gemeni, avand excelente abilitati de comunicare si de a interactiona cu cei din jur. Gemenii sunt buni ascultatori, sufletisti, permanent ancorati in cat mai multe activitati. Este foarte curios si ii place sa experimenteze. Fiind sociabil si glumet, ii este usor sa isi faca noi prieteni.
Femeia Gemeni prefera barbatii inteligenti si spirituali. Vorbareata din fire, cauta un partener cultivat, inteligent, cu care sa aiba mereu ceva de discutat. Este o fire dinamica, uneori sportiva, independenta.

Rac
Racul este dominat de Luna si elementul care-l caracterizeaza este Apa. Personalitate activa, mereu in miscare, Racul este o fire extrem de sensibila, diplomata si binevoitoare. Nativul zodiei Rac are un mare atasament pentru parinti, de aceea tinde catre stabilitate intr-o relatie. Ii place sa ajute si sa fie ascultat.
In dragoste, Racul cauta stabilitatea si linistea. Are nevoie de multa iubire si afectiune din partea partenerului sau. Femeia Rac apreciaza corectitudinea, tine la stabilitatea cuplului si este o buna gospodina.

Leu
Leul este un semn stabil, dominat de Foc si guvernat de Soare. Principalele lui calitati sunt: loialitatea, hotararea, generozitatea si siguranta de sine. Energic si dinamic, impresioneaza prin personalitatea sa, fiind un bun lider. Este o prezenta placuta, mereu cu zambetul pe buze.
Femeia Leu doreste ca partenerul ei sa fie frumos, elegant, stralucitor, la fel ca ea. Este o fire romantica, astfel ca isi doreste si un iubit sincer, afectuos. O Leoiaca atrage prin umor si istetime, fiind un bun partener pentru discutii.

Fecioara
Fecioara este guvernata de planeta Mercur, elementul dominant fiind pamantul. Nativa acestei zodii este o persoana tacuta, constiincioasa si rationala. Este saritoare la nevoie, corecta si foarte atenta la detalii. In cariera este dedicate muncii, ducand la bun sfarsit proiectele in care se impica. Este o persoana realista, de incredere.
Femeia Fecioara isi doreste un partener sincer, fara vicii. Cauta un partener cu care sa impartaseasca aceleasi idei despre viata si dragoste. Este fidela si nu tolereaza prea usor infidelitatea.

Balanta
Balanta este un semn masculin pozitiv, definit de elementul Aer. Nativul acestei zodii este o persoana sociabila, seducatoare, guvernata de planeta Venus. Fire artistica, Balanta iubeste culorile, muzica si nu trece neobservata datorita infatisarii placute. Caracterul sau prietenos si sociabil este dominat de ratiune.
In dragoste, Balanta este visatoare si spera neincetat la marea dragoste. Ii place mult sa fie curtata, fiind constienta de calitatile ei. Balanta este senzuala, afectuoasa, dornica sa ii faca pe plac partenerului.

Scorpion
Scorpionul este un semn stabil, definit de Apa si guvernat de planetele Marte si Pluto. Nativul acestei zodii este curajos, hotarat si loial. Personalitatea sa este misterioasa, celorlalti fiindu-le greu s ail descifreze. Desi arata tuturor o imagine de om puternic, hotarat, in anumite moment devine sensibil, emotiv.
Femeia scorpion iubeste cu pasiune este loiala, asteptand acelasi lucru si de la aprtenerul ei. Romantica si senzuala, intr-o relatie este puternic dominata de placerea fizica.

Sagetator
Nativul zodiei Sagetator este guvernat de planeta Jupiter si elementul care-l defineste este Focul. Sagetatorul este o persoana loiala, generoasa si amabila care tinea foarte mult la libertatea sa. Are un talent organizatoric demn de admirat, iubind aventura si calatoriile. Iubeste viata din plin, este o persoana vesela si optimista.
In dragoste tine mult la libertate, dar nu tolereaza infidelitatea partenerului. Este o fire pasionala, adepta unei relatii sincere.

Capricorn
Capricornul este definit de elementul pamant si guvernat de planeta Saturn. Este o fire practica, mereu in cautare de noi activitati. Nu-i place sa se stie dator, este organizat, rabdator si intelept. Pentru a-si duce la bun sfarsit planurile, este capabil de multa munca si daruire.
Femeia Capricorn este o fire romantica, poetica. Odata cucerita devine foarte grijulie si de incredere. Este punctuala la intalniri, responsabila, avand aceleasi asteptari si de la cel care doreste sa-I devina iubit.

Varsator
Semn masculin, pozitiv, este dominat de planeta Uranus si ii corespunde elementului Aer. Varsatorul este o persoana cu calitati de comunicare admirabile, descurcaret in orice domeniu. Spontan si inventiv, este un ganditor convins, avand capacitatea de a intelege notiuni noi. Planeta care-l guverneaza ii ofera originalitatea si unicitate.
Femeia varsator este imprevizibila, dezinhibata, intotdeauna plina de idei. Vorbeste mult avand posibilitatea sa conoasca foarte multi oameni. Partenerul ei trebuie sa fie si un prieten deosebit.

Pesti
Pestii sunt definiti de elementul Apa si guvernati de planeta Neptun. Nativii acestei zodii sunt prietenosi, amabili si idealisti. Prefera intotdeauna sa fie in compania cuiva, deoarece detesta singuratatea. Are o fantezie bogata, fiind semnul cel mai visator al zodiacului, capabil sa se piarda in oricand in lumea ideilor.
In dragoste, femeia Pesti este atragatoare, feminina si intuitiva. Este feminina si isi pune in valoare toate calitatile pentru a seduce. Cand se indragosteste iubeste cu pasiune, oferind totul, fara sa ceara prea multe in schimb.

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitato la data de 07/12/10, 06:55 pm

Nu ştiu, Ady!
Ambiţioasă eşti, comunicativă eşti, inteligentă, nu mai vorbim, rezolvi sarcini multiple...
Habar n-am!
Vizitato
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Adry la data de 07/12/10, 06:56 pm

Helene a scris:Mie mi se cam potrivesc toate...si inca vreo cateva de la alte zodii! Nu degeaba, sunt ultima zodie! Pesti! Am adunat cate putin de la fiecare! In special ceea ce e pozitiv! Laughing

ma bucur ca ti se potriveste Helene

Adry
" Cinderella "

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum