Ultimele subiecte
» Topicul de barfe fara frontiere
Scris de Geta 16/03/18, 03:08 pm

» Blue Caffee!!...
Scris de Geta 14/03/18, 11:47 pm

» La mulţi ani, Mona!
Scris de Enola 19/02/18, 10:09 am

» Bancuri misto
Scris de Enola 01/02/18, 08:56 am

» Trei ani cu Irina !
Scris de Geta 25/12/17, 05:24 pm

» Buzzzzzz....
Scris de Enola 18/12/17, 09:10 am

» Sa ne amuzam un pic!
Scris de Geta 09/12/17, 04:29 pm

» Raze de luna...
Scris de Casiana 08/11/17, 06:50 pm

» Spala-ma de pacate,ploaie!
Scris de Casiana 08/11/17, 06:42 pm

» Ton-Tu
Scris de Casiana 08/11/17, 06:39 pm

» Noapte buna!
Scris de Casiana 08/11/17, 06:34 pm

» Fereastra deschisa spre lume...
Scris de Casiana 08/11/17, 06:31 pm

» Sarbatori Religioase si Nationale
Scris de Enola 08/11/17, 10:05 am

» Sa ne traiasca Vlavi !
Scris de Enola 31/10/17, 07:00 am

» La mulţi ani, tata lui Forum Family!
Scris de TAVI 24/10/17, 12:03 pm

» Vorbe înţelepte
Scris de TAVI 14/10/17, 02:49 am

» Despre prietenie
Scris de Enola 13/10/17, 11:27 am

» Enola, azi ești sărbătorită!
Scris de Enola 02/10/17, 12:37 pm

» De ce NU m-am lasat de fumat?!
Scris de Casiana 17/09/17, 06:20 pm

» Libertatea florilor
Scris de Casiana 17/09/17, 06:12 pm

» Toamna din noi
Scris de Casiana 17/09/17, 06:02 pm

» La multi ani, Leo!!....La multi ani, Trident !!
Scris de Casiana 04/08/17, 10:30 pm

» Pentru oaia ratacitoare .....
Scris de Enola 02/08/17, 02:29 pm

» Omul din oglinda
Scris de elenita 11/05/17, 06:22 am

» Poezia , hrana pentru suflet
Scris de Quanchi 03/05/17, 01:45 am

» Ce palaria mea !?
Scris de Quanchi 02/05/17, 01:17 am

» Memories ....
Scris de Enola 01/05/17, 01:19 pm

» Papusi...papusi...
Scris de elenita 30/04/17, 07:04 am

» Ciocolata pentru Vlavi !
Scris de Quanchi 30/04/17, 02:24 am

» Look into my eyes
Scris de Quanchi 30/04/17, 02:10 am

» cum rezistati fara masina(autoturism)
Scris de Vlavi 29/04/17, 06:08 pm

» Pe aripile vantului ....
Scris de Enola 19/04/17, 07:13 pm

» Arta de sub foarfeca
Scris de elenita 09/04/17, 08:37 am

» Love and Pearls
Scris de Vlavi 07/04/17, 06:31 am

» Scrisori pentru un necunoscut
Scris de Quanchi 31/03/17, 07:23 pm

Curs Valutar

Valoarea numelui tău

In jos

Valoarea numelui tău

Mesaj Scris de Vlavi la data de 12/06/12, 06:17 am

Uite, să nu spuneţi că nu e util FB-ul.
M-am amuzat azi cu joculetele ăsta.

Şi eu, conform listei de preţuri, valorez 58 lei.

Vlavi
" Buni de Irina "

Data de inscriere : 19/02/2010
Varsta : 60
Localizare : Brăila

Sus In jos

Re: Valoarea numelui tău

Mesaj Scris de Enola la data de 12/06/12, 07:26 am

NUMAI 42 de lei ???? Cat trei pachete de tigari ??? Hmmmmm....

Enola
"Cio-Cio San"

Varsta : 56
Localizare : somewhere in time

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de 13/06/12, 11:01 am

Pai daca aveti nume scurte !!!! Ia uite la mine !!!! 85 !!!!!! Laughing
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Enola la data de 13/06/12, 11:52 am

Si eu am vrut mai lung ...dar de unde , maica ????

Enola
"Cio-Cio San"

Sus In jos

Mesaj Scris de Vlavi la data de 13/06/12, 03:24 pm

Mie îmi spunea o colegă vioricuţicuţica. Se pune?

Vlavi
" Buni de Irina "

Sus In jos

Mesaj Scris de Enola la data de 13/06/12, 04:02 pm

Se pune , ca asa ai valora 118 !!!

Enola
"Cio-Cio San"

Sus In jos

Mesaj Scris de Vlavi la data de 13/06/12, 04:04 pm

Sunt bogatăăăă!!!

Vlavi
" Buni de Irina "

Sus In jos

Mesaj Scris de Enola la data de 13/06/12, 04:06 pm

Oare daca eu ma intitulez : enolaceacumintesexydesteaptasidevremeacasa , sunt bogata ????

Enola
"Cio-Cio San"

Sus In jos

Mesaj Scris de Vlavi la data de 13/06/12, 04:08 pm

Normaaal!

Vlavi
" Buni de Irina "

Sus In jos

Mesaj Scris de Vizitator la data de 13/06/12, 04:12 pm

Aaaaaaaaaaaa.......pai asta nu se pune , ca daca incep si-mi insir si eu apelativeleeeeeee....nu-mi ajunge internetu´!!!! vg
Vizitator
Vizitator

Sus In jos

Mesaj Scris de Vlavi la data de 13/06/12, 05:47 pm

Dacă e vorba de apelative, apoi Cu "Fă" şi "Bă" ce sumă strângi, nene???

Vlavi
" Buni de Irina "

Sus In jos

Mesaj Scris de Octavia la data de 23/06/12, 09:13 pm

34 lei slab ...
Octavia
Bubulina-Gospodina

Data de inscriere : 02/02/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de elenita la data de 04/09/13, 07:57 pm

Nu stiu ce calcule faceti voi aici,nu inteleg o iota.Aly 
Am gasit asta in scimb despre numele cu care am fost botezata.Daca aveti rabdare...

Despre numele Elena
Numele de fata Elena este de origine greaca si are semnificatia de raza de soare, derivand din numele Helen care inseamna lumina, frumoasa.

Numele Elena se regaseste si in cuvintele grecesti "helene" care are semnificatia de torta, foc si "selene" care are semnificatia de luna.

Numele a fost purtat de regine si chiar de personaje mitologice, de exemplui in mitologia greca, Elena din Troia este fiica lui Zeus si a Ledei, ce a fost rapita de Tezeu si adusa acasa de fratii sai Castor si Pollux unde este casatorita cu Menelau si de unde este apoi furata de catre Paris cu incuviintarea zeitei Afrodita, care i-o daruise ca rasplata.

O alta legenda mitologica spune ca Elena s-ar fi casatorit cu Ahile, invingatorul Troiei si s-ar fi retras alaturi de el pe o insula de la marginea lumii.

Regina mama, Elena a fost fiica lui Constantin I, regele Greciei si a sotiei sale, Sofia de Prusia iar apoi a devenit Alteta sa Regala Elena, Principesa de Grecia si Danemarca, sotia lui Carol al II-lea al Romaniei ai mama regelui Mihai I al Romaniei.
Elena Cuza a fost sotia domnitorului Alexandru Ioan Cuza.

In data de 21 mai in calendarul ortodox se sarbatoresc Sfintii Constantin si Elena

elenita
Painea lui Dumnezeu
Painea lui Dumnezeu

Data de inscriere : 07/02/2012
Varsta : 59
Localizare : departe de lumea dezlantuita

Sus In jos

Mesaj Scris de Vlavi la data de 04/09/13, 09:19 pm

Găsisem pe undeva pe FB un articol în care spunea cam câte puncte valorează numele tău.

Nu l-am mai găsit acum pe ăla ci pe ăsta.

Numerologia numelui tau: Ce spune acesta despre tine

numerologia numelui tabel
Energia vibrationala numelui tau vorbeste si despre personalitatea ta. Cauta in tabelul de mai jos, numarul corespunzator fiecarei litere care compune numele tau si apoi fa o adunare simpla, pana obtii un rezultat. Daca rezultatul este o cifra formata din doua numere, aduna-le pana obtii unul singur.

De exemplu, pentru Stefania Maria Dumitru avem:
1+2+5+6+1+5+9+1+4+1+9+9+1+4+3+4+9+2+9+3 = 78 => 7+8 = 15 => 1+5 = 6
S T E F A N I A M A R I A D U M I T R U
Deci numarul numelui si al personalitatii pentru Stefania Maria Dumitru este 6.

Numarul 1
Numarul 1 il simbolizeaza pe lider. Numarul unu are o vibratie foarte puternica, simbolizeaza siguranta de sine. Numarul unu se afla sub energia Soarelui.
Cuvinte cheie pozitive: independenta, creativitate, originalitate, ambitie, determinare, siguranta de sine.
Cuvinte cheie negative: aroganta, incapatanare, nerabdare, si ego-centrism.
In iubire: Cei care se afla sub energia virbationala a numarului 1 sunt cei care vor face intotdeauna primul pas in iubire. Dragostea este foarte importanta pentru ei, dar au si tendinta de a se concentra prea mult asupra propriilor nevoi. Acesti iubiti sunt foarte deschisi in privinta experimentului. Se plictisesc insa repede, din aceasta cauza partenerul lor trebuie mereu sa se reinventeze, pentru trainicia relatiei.

Numarul 2
El este mediatorul, el este cel care iubeste pacea. Numarul doi indica dorinta de armonie. Este gentil, atent, degaja o energie vibrationala foarte sensibila. Numarul doi este dominat de Luna.
Cuvinte cheie pozitive: diplomatie, caldura, sensibilitate, prietenie.
Cuvinte cheie negative: dependenta, manipulare, pasivitate – agresivitate.
In iubire, persoanele care au energia vibrationala a numarului 2 ofera cu darnicie stabilitatea emotionala de care au nevoie partenerii lor. Ei au o atitudine echilibrata si sunt gata sa faca compromisuri pentru stabilitatea relatiei lor.

Numarul 3
Numarul 3 este sociabil, prietenos, si are o energie vibrationala debordanta. Este bun, pozitiv si otimist, ii place sa se bucure de cele mai bune momente in viata sa si are un simt al umorului dezvoltat. Este condus de Jupiter.
Cuvinte cheie: prietenos, jovial, pozitiv, aventuros, expresiv.
Cuvinte cheie negative: extravagant, superficial, imprastiat.
In iubire: Persoanele influentate de energia vibrationala a lui 3 sunt energice si oricand gata sa experimenteze, din toate punctele de vedere. Chiar daca se afla intr-o relatie, ei trebuie sa isi pastreze si doza de libertate si obiceiuril de a socializa si de a fi in conjurati de multi oameni pe care vor sa ii faca sa se simta mai bine. Daca se simt incatusati devin nefericiti si nelinistiti.

Numarul 4
Este numarul muncitorului. El este practic si are rabdare pana in cele mai mici detalii. Persoanele care poarta aceasta energie vibrationala sunt de incredere si de ajutor. Energia lui 4 este condusa de Uranus.
Cuvinte cheie: de incredere, de ajutor, stabilitate, auto-disciplinare.
Cuvinte cheie la negativ: incapatanare, viziune ingusta.
In iubire, cifra 4 se manifesta putin contradictoriu. Au nevoie si de stabilitate dar si de confruntare in viata lor amoroasa. Pot deveni foarte emotionali si frustrai daca se simt incatusati. Sunt insa foarte loiali fata de iubitii lor.

Numarul 5
Acesta este numarul iubirii. De asemenea, numarul 5 poarta cu sine vibratia intelectualitatii. Acestia sunt oamenii ideilor, care iubesc varietate si care au abilitatea de a se adapta in majoritatea situatiilor. Numarul 5 este patronat de planeta Mercur.
Cuvinte cheie: adaptatibilitate, dragostea de libertate, romantic, curiozitate, iubire, flexibilitate,
Cuvinte cheie la negativ: iresponsabilitate, inconsistenta
In iubire, persoanele care sunt influentate de numarul 5 sunt in general foarte atragatoare pentru sexul opus. Sunt curioase sa experimenteze, sa mearga mai departe atunci cand se simt atrasi de o anumita persoana. Ca sa fie fericiti in iubire au nevoie de schimbare si de varietate, de asemenea au nevoie sa fie stimulati din punct de vedere mintal. Se adapteaza usor la suisuri si coborisuri, iar atunci cand nu se simt stimulati, rezista la a ceda avansurilor. Ca sa cuceresti o asemenea persoana, ai nevoie de foarte multa imaginatie.

Numarul 6
Numarul 6 iubeste pacea. Este iubitor, stabil si are o energie vibrationala armonioasa. Se afla sub influenta planetei Venus.
Cuvinte cheie: compasiune, stabilitate, domestic.
Cuvinte cheie la negativ: superficialitate, gelozie, posesivitate, rezistenta la schimbare.
In iubire, posesorii acestui numar vibrational sunt foarte iubitori si ar da orice pentru stabilitatea familiei lor; sunt foarte familisti, sunt atasati de caminul lor de familie si toti cei dragi. Au capacitatea de a sadi armonia in jurul lor. Tot ce isi doresc mai tare este sa aiba liniste, nu sufera disensiunile. Partile lor negative se manifesta sub forma geloziei si a superficialitatii. Uneori, de dragul aparentelor prefera sa minta.

Numarul 7
Numarul 7 este numarul ganditorului si reprezinta vibratia spiritualitatii. Aceste persoane nu sunt foarte atasate de material, nu pun pret pe a avea. Sunt foarte introspective si in general tacute. Se afla sub influenta planetei Neptun.
Cuvinte cheie: neobisnuit, introspectie, inuitie, psihic, intelepciune, rezervare.
Cuvinte cheie la negativ: melancolie, ciudatenie, lasa prea mult la voia intamplarii, greu de ajuns la ei;
In iubire: Cu greu cuceresti inima unei persoane influentate de energia vibrationala a numarului 7. Ajungi cu greu la ei si ii intelegi cu greu. Dezinteresul lor fata de partea materiala a vietii si orientarea catre tot ce inseamna spiritualitate, ii transforma in persoane foarte interesante. Sunt intuitivi si parteneri devotati. Pot atinge niveluri adanci de intimitate si romantism, departe de orice si-ar putea imagina foarte multi oameni. Totusi, telurile lor in dragoste pot fi prea inalte, si astfel risca de multe ori sa fie dezamagiti de ceea ce niciodata nu se dovedeste a fi un ideal.

Numarul 8
El este managerul. Numarul este puternic, de succes si detine vibratia materialului. Este condus de catre Saturn.
Cuvinte cheie: ambitie, gandire de business, simt practic, abilitatea de a conduce, succes, curaj, organizare.
Cuvinte cheie la negativ: tensiune, materialism, coercitie.
In iubire, numarul 8 se manifesta responsabil si asumandu-si responsabilitatea unei relatii, totusi, atunci cand trateaza relatia ca p e o afacere, pot foarte usor sa isi duca partenerul pe un drum al alienarii si nu reusesc sa creeze o atmosfera romantica si iubitoare. In general sunt practici si le place siguranta. Daca este vorba despre iubire, le place sa le ofere partenerilor stabilitate si securitate.

Numarul 9
El este invatatorul. Numarul 9 este tolerant si empatic. Este guvernat de energia planetei Marte.
Cuvinte cheie: umanitate, filantropie, toleranta, determinare, spirit activ
Cuvinte cheie la negativ: cu toane, emotional, nelinistit, mofluz
In iubire se implica foarte tare si ofera cu multa empatie. Isi arata iubirea ajutandu-si partenerul cat mai mult. Au tendinta de asemenea, de a-si asuma problemele partenerului. Daca sunt provocati, emotiile lor pot deveni vulcanice si pot deveni cicalitori atunci cand ceva nu le este pe plac.
sursa: garbo.ro

Vlavi
" Buni de Irina "

Sus In jos

Mesaj Scris de theo 25 la data de 12/05/14, 11:55 pm

hi hi hi ...l-am facut si eu ......si stiti ceva ? chiar se potriveste  Laughing 

Vlavi a scris:

Numerologia numelui tau: Ce spune acesta despre tine

Numarul 5
Acesta este numarul iubirii. De asemenea, numarul 5 poarta cu sine vibratia intelectualitatii. Acestia sunt oamenii ideilor, care iubesc varietate si care au abilitatea de a se adapta in majoritatea situatiilor. Numarul 5 este patronat de planeta Mercur.
Cuvinte cheie: adaptatibilitate, dragostea de libertate, romantic, curiozitate, iubire, flexibilitate,
Cuvinte cheie la negativ: iresponsabilitate, inconsistenta
In iubire, persoanele care sunt influentate de numarul 5 sunt in general foarte atragatoare pentru sexul opus. Sunt curioase sa experimenteze, sa mearga mai departe atunci cand se simt atrasi de o anumita persoana. Ca sa fie fericiti in iubire au nevoie de schimbare si de varietate, de asemenea au nevoie sa fie stimulati din punct de vedere mintal. Se adapteaza usor la suisuri si coborisuri, iar atunci cand nu se simt stimulati, rezista la a ceda avansurilor. Ca sa cuceresti o asemenea persoana, ai nevoie de foarte multa imaginatie.

"Universul nu este conștient de existența ta. Relaxează-te!" (Anthony de Mello )
.
theo 25

Data de inscriere : 23/01/2014
Varsta : 50
Localizare : undeva sub soare

Sus In jos

Mesaj Scris de Vlavi la data de 13/05/14, 05:28 am

Theo, încearcă şi cu banii.  Laughing 

Văd că postarea iniţială a dispărut,  aşa că o postez iarăşi.

Vlavi
" Buni de Irina "

Sus In jos

Mesaj Scris de theo 25 la data de 13/05/14, 09:12 am

hi hi hi ...prenumele face 70 ; daca mai adaug 48 si de la nume se pune ca sunt o ''scumpa''???  vg vg 

"Universul nu este conștient de existența ta. Relaxează-te!" (Anthony de Mello )
.
theo 25

Data de inscriere : 23/01/2014
Varsta : 50
Localizare : undeva sub soare

Sus In jos

Mesaj Scris de Vlavi la data de 13/05/14, 05:26 pm

Ne-ai sporit casa, Theo.  Laughing 

Vlavi
" Buni de Irina "