Ultimele subiecte
» Topicul de barfe fara frontiere
Scris de TAVI Astazi la 11:55 am

» Blue Caffee!!...
Scris de Vlavi Astazi la 08:03 am

» Bancuri misto
Scris de Geta Ieri la 04:55 pm

» Stiati ca???
Scris de Enola Ieri la 12:49 pm

» Unde sunt femeile de altadata ???
Scris de elenita Ieri la 06:36 am

» Cel mai bun prieten al omului
Scris de elenita Ieri la 06:17 am

» Femeia, eternul mister
Scris de Vlavi 08/12/16, 05:49 am

» Culoarea soarelui
Scris de elenita 07/12/16, 06:45 am

» Black Beauty
Scris de elenita 07/12/16, 06:40 am

» Ce palaria mea !?
Scris de elenita 07/12/16, 06:35 am

» Topicul meu rosu !!
Scris de elenita 06/12/16, 10:48 am

» "Toate anotimpurile au picioare de femeie ..."
Scris de elenita 06/12/16, 10:46 am

» Vorbe înţelepte
Scris de TAVI 05/12/16, 11:56 am

» Cutiuta cu iubire ....
Scris de Vlavi 05/12/16, 06:37 am

» Poezia , hrana pentru suflet
Scris de Geta 04/12/16, 09:10 pm

» Mi-e dor de...
Scris de TAVI 03/12/16, 12:26 pm

» Ce ganduri ne colindă...
Scris de TAVI 03/12/16, 11:32 am

» Sarbatori Religioase si Nationale
Scris de Vlavi 02/12/16, 08:06 am

» Sa ne amuzam un pic!
Scris de Vlavi 01/12/16, 10:07 pm

» Let's just kiss and say good bye ...
Scris de Vlavi 01/12/16, 08:59 pm

» Meteo in orasul nostru !
Scris de Vlavi 01/12/16, 09:42 am

» Look into my eyes
Scris de Rotty 01/12/16, 08:45 am

» cat de des va ganditi la sex???
Scris de Vlavi 30/11/16, 03:46 pm

» Arta de sub foarfeca
Scris de Vlavi 30/11/16, 02:44 pm

» Sous le ciel de Paris
Scris de Enola 29/11/16, 10:23 am

» Ton-Tu
Scris de Rotty 29/11/16, 08:46 am

» animale ...animate ....
Scris de Vlavi 28/11/16, 08:53 pm

» Dedicatii muzicale !!
Scris de elenita 28/11/16, 07:40 am

» Jocuri de grup
Scris de Vlavi 27/11/16, 03:38 pm

» Mainile , carti de citit destine ....
Scris de elenita 27/11/16, 08:58 am

» Modă şi istorie
Scris de Vlavi 26/11/16, 08:11 pm

» Arta culinara
Scris de Vlavi 26/11/16, 07:40 pm

» Idei pentru sărbători
Scris de Rotty 25/11/16, 07:19 pm

» Buzzzzzz....
Scris de Rotty 25/11/16, 07:17 pm

» Si eu vreau sa slabesc!
Scris de Vlavi 24/11/16, 04:23 pm

Curs Valutar

Politica ???....O curva !

Pagina 37 din 38 Inapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Politica ???....O curva !

Mesaj Scris de Enola la data de 03/12/15, 12:42 pm

Enola
"Cio-Cio San"

Data de inscriere : 19/02/2010
Varsta : 55
Localizare : somewhere in time

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 03/12/15, 01:20 pm

Enola a scris:
ahahahahah isx LoL LoL LoL LoL

"Ce e sigur, nu e sigur."

Geta
Bunicuta cu acte in regula !

Data de inscriere : 07/08/2012
Varsta : 59
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 06/12/15, 06:51 pm

MINCIUNILE LUI IOHANNIS

Hai să vedem ce a promis Iohannis şi ce avem.
1. A promis un premier neafiliat politic, independent de orice influenţe. Avem de fapt un premier care este dator vândut celor care l-au promovat, celor care l-au folosit şi s-au folosit de el pentru întemniţarea unor duşmani politici. Băsescu nu este străin de „evoluţia” fostului lucrător de la Ministerul Agriculturii aşa cum nu sunt străine nici serviciile şi nici unele ambasade, chiar dacă au negat ceea ce timp de 6 luni menţinuseră pe pagina oficială, declaraţia că acesta ar fi avut dublă cetăţenie. Chiar dacă declaraţia a fost retrasă de pe site-ul Ambasadei Franceze şi s-a dat o dezminţire, cine are timp să creadă, când guvernul francez îşi minte propriul popor vizavi de atentatele care au avut loc în Franţa? Un guvern care îşi minte proprii concetăţeni vizavi de decesul unora dintre ei, nu are nici o mustrare de conştiinţă în a-i minţi pe cei ai altei ţări. Să presupunem că Ambasada Franceză a greşit când a afirmat că Cioloş are dublă cetăţenie.

Dar atunci ce a vrut să spună Ziarul L’Humanite când a afirmat că Franţa are cu Cioloş al doilea comisar european la agricultură, DAR MAI ALES DE CE A PARTICIPAT DOMNUL CIOLOŞ LA O ACTIVITATE ÎN LOCUL ŞI ÎN NUMELE PREŞEDINTELUI FRANŢEI, SE TERMINASERĂ FRANCEZII ŞI A DECIS SĂ ÎL REPREZINTE UN ROMÂN? Prea multe „greşeli şi coincidenţe”. Şi pentru că nu era suficient, iată că nici aşa zisa independenţă politică a domnului Cioloş nu este chiar aşa de reală, deoarece aşa cum scrie în Wikipedia, varianta în engleză, domnul Cioloş este afiliat Partidului popular European. În schimb pe pagina în limba română acest aspect a fost scos şi apare scris că nu face parte din nici un partid politic, fiind independent din punct de vedere politic. Că nu este cu adevărat independent şi că c-a comis o altă încercare de acoperire a adevărului, ne spune şi DEX care la sintagma „a se aflila” ne spune că aceasta înseamnă: „AFILIÁ, afiliez, vb. I. Refl. (Despre organizații, instituții etc.; rar, despre persoane izolate) A se alătura altei organizații, instituții etc. cu același caracter, primindu-i directivele și subordonându-i-se. [Pr.: -li-a] – Fr. affilier.” Până şi termenul de origine este francez. Aici e nevoie de o precizare şi anume aceea că definiţia se referă în mod deosebit la organizaţii, pentru că acestea de regulă se afiliază una la alta , este mai rar întâlnit ca o persoană să se afilieze la o organizaţie dar termenul are acelaşi înţeles. Deci cu alte cuvinte, INDEPENDENTUL CIOLOŞ PRIMEŞTE DIRECTIVELE ŞI SE SUBORDONEAZĂ PARTIDULUI POPULAR EUROPEAN. Ce spun despre asta domnii Iohannis şi Cioloş?

2. Ni s-a promis un guvern care să nu fie legat de nici un partid,de nici o structură sau om politic, să nu fie nici constrâns şi nici dependent de cineva din afară, dar chiar de la numirea sa, domnul Cioloş a luat legătura cu şefii de partide, deşi nu avea nevoie. El trebuia să îşi stabilească colegii şi să îi treacă în discuţia Parlamentului fără nici un fel de consultări. Aşa zisele consultări au fost de fapt negocieri în cel mai politic spirit cu putinţă, în care partidele au cerut ca anumiţi oameni să facă parte din guvern sau anumite cereri să le fie îndeplinite pentru a îşi da votul de investitură în Parlament. Astfel, apariţia sau prezenţa în guvern unor oameni care se declară independenţi dar sunt datori vânduţi unor partide, politicieni structuri române sau europene, sponsori, ONG-uri sau servicii secrete, ne spune că avem un amalgam de miniştri care face fiecare ce i-a spus cel care l-a promovat şi susţinut acolo unde e acum. Că e aşa şi nu cum a afirmat domnul Cioloş(adică că nu a fost influenţat de nimeni şi toate numirile îi aparţin) ne dovedeşte şi crasa necunoaştere a celor pe care i-a propus, cazurile Baciu şi Guseth fiind mai mult decât elocvente.

3. A promis că va schimba politica intereselor de grup, că va reorienta politica economico-socială prin guvernul de tehnocraţi, dar de fapt constatăm că noul guvern urmăreşte pas cu pas proiectele guvernului Ponta şi atunci nu putem să nu ne întrebăm „de ce a fost nevoie să moară” guvernul Ponta, numai pentru că nu îl suporta domnul preşedinte Iohannis şi voia oamenii lui care culmea nici măcar nu sunt ai lui, o treime sunt ai lui Băsescu, iar trei sferturi ai unor servicii şi organizaţii secrete?
4. A promis că va lupta împotriva corupţiei şi va cere tuturor celor cu dosare sau condamnaţi să iasă din politică, dar s-a uitat pe sine şi chiar dacă procesul prin care a pierdut unul din imobile nu a fost penal ci doar civil, modul în care obţinuse casa este cât se poate de penal, pentru aceleaşi fapte, fals şi uz de fals, lui Şova i se instrumentează un dosar penal. Ce face DNA-ul nu se sesizează din oficiu în cazul casei obţinute prin fals în declaraţii? Ce face domnul Iohannis, nu îşi recomandă demisia?

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Enola la data de 07/12/15, 12:47 pm

Enola
"Cio-Cio San"

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 11/12/15, 05:46 pm

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=947091815346049&set=a.298333830221854.79062.100001357175768&type=3

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 19/12/15, 02:00 pm

"Votul din diaspora a fost manipulat de grupuri de tineri trimisi special pt a schimba votul romanilor . Acesti tineri erau bauti si au strigat de dimineata pana seara " vrem sa votam " dar nu aveau nici o intentie de vot . Au fost trimisi in orase cheie unde sunt cei mai multi romani . In Torino unde este cea mai mare comunitate de romani din Italia , la Paris , la Londra . Romanii din diaspora au dorit sa voteze , dar niciunul nu a spus ca doreau sa voteze Johannis .
Johannis profita de romanii din diaspora pt a trage la raspundere pe Ponta ca a organizat alegerile defectos pt ai mai pune ceva in spate . Candva o sa se descopere totul , cum a manipulat Blaga in toata tara alegerile si in afara . De ce nu se mai vorbeste de Frunzaverde PDLLL cum si-a amenintat oamenii din subordine , ca vor plati cu functia daca nu voteaza Johannis ( pe cei din alte partide ) De ce nu se vorbeste de austriacul care ia finantat campania electorala cu milioane de Euro a lui Johannis , iar acum acest austriac ne defriseaza padurile , Sunt multe de mentionat ."

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 20/12/15, 03:24 pm

plimba ursul in America pe bani putini :(

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 22/12/15, 02:46 pm

"nenorociti ordinari ce sunteti !!! ma refer la absolut toti cei care ati contribuit la arestarea si condamnarea multora la ordin politic,noi nu contestam ca unii nu ar fi furat,pentru ca la multi inca nu aveti dovezi,dar pe basescu cu haita lui,johannis cu haita lui cand ii vom vedea cu averile confiscate si in cele mai groaznice puscarii ??? sa dea DUMNEZEU sa nu mai aveti sarbatori ca toata lumea,sa aveti nevoie de ARAFAT si sa nu poata ajunge la voi,sa nu aveti liniste cat veti trai in lumea asta !!! arza-var focul gheenei pe toti cei ce ati nenorocit aceasta tara si pe locuitorii ei !!! sa nu apucati sa mai folositi nici un eurocent din toti banii de care dispuneti acuma !!! sarbatori fericite va doresc,asa cum o au cei care primesc 300 de ron pe luna !!!"

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 23/12/15, 10:03 pm

ce bine era daca nu trada

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 06/01/16, 10:41 pm

Cand am spus, de luni, ca Franz si eclipsatoarea mai stau o saptamana in Florida voi ati crezut ca glumesc? Pai cotoroanta nu s-a bronzat bine pe craci si mai are o saptamana de vacanta scolara.
Apropo, in primii ani de mandat la Primaria Sibiu, mergeau in februarie in Florida, nu de Craciun si Revelion, desi Frau nu avea vacanta. Atunci singura persoana cunoscuta din zona era Bastea Ioan, complicele de la falsurile in acte prin care au furat casele, plecat in anul 2000 in SUA prin Loteria Vizelor. Acesta locuia in Jacksonville, Florida, unde a si crapat. IohANUSII nu stateau la el, ci la hotel in Palm Beach, pana si-au cumparat prima vila.
Dupa un astfel de concediu, o eleva a intrebat-o pe ravasitoarea, la liceu, unde a fost de s-a bronzat in plina iarna? Iata raspunsul sfidator: "In locurile in care am fost eu, voi nu o sa calatoriti vreodata nici macar cu gandul!"

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1216390541707011&set=a.687426307936773.1073741827.100000082317835&type=3

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 07/01/16, 01:12 pm

Pierdut președinte. Oferim recompensă ?

Întrebările curg la Președinție.Pe unde se mai află domnul Klaus Werner Iohannis? A revenit din Florida? În ce stare este președintele României? Câte concedii are pe an? Se prezintă la procesul de la Brașov? Își va invita părinții să vadă Palatul Cotroceni? A renunțat cu totul să mai meargă la Bruxelles, la Consiliul European? S-a mutat în noua reședință de pe malul Herăstrăului? Mai trece prin București după weekend-urile la Sibiu?

Acesta este doar pachetul minim de curiozități firești ale cetățenilor țării care vor să aibă informații despre cel care conduce cea mai înaltă instituţie a Republicii. Românii știu mai multe despre starea Familiei Regale decât despre familia prezidențială, deși în mod normal ar trebui ca lucrurile să stea invers.

Este o enigmă cum o figură politică de calibrul președintelui Iohannis, care a câștigat mandatul de la Cotroceni printr-o mobilizare a rețelelor de socializare, să devină brusc cel mai puțin comunicativ dintre preşedinții României. Asta se întâmplă în condițiile în care toți liderii lumii democratice țin o legătură permanentă cu cetățenii care i-au ales. Un film celebru, Discursul Regelui, a adus în atenție cum se pot corecta disfuncții de vorbire. Cazul nostru stă în alt registru. Domnul Iohannis a dovedit că vorbește fără probleme, a fost profesor de liceu, așa încât excludem mersul la logoped.

Ce se ascunde în izolarea președintelui? Chiar dacă nu este un orator de marcă, o minimă prezență în spațiul public prin adresări directe impune spargerea zidului tăcerii care s-a ridicat între cel ales și români. Administrația prezidențială și-a concediat purtătorul de cuvânt care reușise să transmită doar dorința proprie a echipării Palatului cu o bucătărie nouă. Postul a rămas vacant pentru că nimeni nu se mai încumetă să preia o catapultă de vorbe nerostite. În această ceață, ne putem întreba, mai grav, dacă mimează cineva funcția prezidențială.

Concediile în cascadă, după un calendar care pare scos din obiceiurile de când președintele era doar primar, nu se pupă cu răspunderea funcției actuale. Sunt cazuri când funcțiile îi încurcă pe unii oameni care au fost împinși spre ele, fără dorință. Dacă ar fi așa, problemele se rezolvă simplu, cu acordul părților. Sunt asemenea precedente, nu doar în Marea Britanie, ci și în România.

Dan Constantin

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 07/01/16, 01:18 pm

Bai, dar comunistii astia de la Banca Monidala n-au auzit ca coruptia ucide si plagiatul macane liber si frumos? Cica, in timp ce economia Europei a crescut anul trecut cu 2,1%, cea a Romaniei a crescut cu 3,6%! Mai mult, tot taranii astia cumparati cu faina si galeti zic ca, cica, dupa dezastrul lasat de guvernul Ponta, si in 2016 economia noastra va creste mult peste media europeana! Jos comunistii!

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 18/01/16, 10:50 pm

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 19/01/16, 02:06 pm

- Mă, batu-te-ar să te bată, apăi tu nu ești Toderuț a lu' Văsălie de la cantonul din Viișoara? Da' te-ai făcut gras ca un purcel, fecioru' tușii, îți mere bine aici, nu? Mă, să nu-mi spui că ai rămas greu cu Borcea ăla, că te spui lu' mumă-ta!

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 21/01/16, 10:16 pm

Anticoruptia care ucide!..................Maria Cociorvan s-a ridicat la cer!Au avut grija Fanariotii si sistemul lor mafiot sa-i grabeasca Trecerea!Hartuita pana in ultima sa clipa de neliniste pentru vreo cinspe oua pe care le-ar fi dat spaga la niste judecatori,Mama Maria le-a dat cu tifla la acesti cretinoizi care au confundat ouale cu flota disparuta si cu zambetul ei sugubat le face cu degetul pe nas lichelelor.Oare cum mama dracului au calculat oligofrenii prejudiciul!!!???Pai da ca cinspe oua luate de k ori...........Prejudiciul depaseste tot ce-au furat mafiotii Romaniei in cardasie cu absolut toate institutiile statului in anii Istoriei Furate!.....Mama Maria ne face semn cu degetul din Cer.Aveti grija,-In Tara Noastra si matura trebuie schimbata!...............................P.S.....Domnia SA Laura K.K a decis sa-si trimita slugile SUS la Poarta pentru a incerca a inchide dosarul de inalta coruptie deschis pe numele Maicutei!Ghinion!Acolo SUS ticalosii n-au trecere!Ba mai mult,In caderea lor libera cred ca vor rata intoarcerea si vor ajunge acolo unde-i asteapta cu bratele deschise......Mama Dracului!Mitrel Popa !

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 01/02/16, 02:31 pm

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 14/02/16, 04:25 pm

Sanziana Barbosu •

Telefonul lui Medelin e copilarie fata de interventia penalului Basescu din 2005 in scris pentru ca Bucsaru la Ministerul transporturilor sa primeasca prin interventie mormanul.
Pentru interventia turnatorului comunist la Securitate T.Basescu este pusa sub semnul intrebarii nu atat de rezolutia pusa pe document, cat de interesele din jurul acestuia. Elena Udrea, care in aprilie 2005 era sefa Cancelariei prezidentiale, este nimeni alta decat avocatul lui Dumitru Bucsaru

In acest context, canalul de comunicare dintre "petitionarul" Bucsaru si presedintele Basescu a fost chiar Elena Udrea. In aprilie 2005, aceasta era sefa Cancelariei prezidentiale si, potrivit organigramei, cea abilitata sa trieze corespondenta sefului statului. O astfel de petitie ar fi trebuit trimisa nu presedintelui, ci departamentelor de specialitate (economic) spre analiza.

Elena Udrea neaga insa ca ar fi vorba despre vreo interventie pentru afaceristul Bucsaru, rezolutia semnata de seful statului fiind, in opinia sa, un act legal, asemenea multora care vin la Cotroceni din partea firmelor sau cetatenilor.

Ce sa mai vorbim de interventiile chiorului la Ministerul Finantelor in favoarea lui Ghetea pentru creditul de la CEC al loazei sale purceline pentru NANA

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Enola la data de 19/02/16, 10:37 am

Tare, sau ce ????

Enola
"Cio-Cio San"

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 19/02/16, 02:20 pm

Enola a scris:Tare, sau ce ????

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 19/02/16, 06:27 pm

" Sa recapitulam ! De unde incepe facatura de proces penal "lotul Voiculescu.....un batran cu un ratoi face un denunt mincinos pe care il retrage mai tarziu.....deci acest dosar nu mai are nici macar o suspiciune la baza, .....apoi un procuror ,puscariabil ,(Eva), adus special din provincie fabrica minciuni peste minciuni "cusute "cu ata neagra la acest dosar. Dupa un prejudiciu zero ,anterior, scoate fortat cu lacrimi si amenintari un prejudiciu de 6o milioane de euro,dupa care o judecatoare incepatoare mituita gras, adusa si ea din provincie condamna lotul Voiculescu , cu o fituica in fata dictata de slugoi basisti si confisca la gramada tot ce doreste Traian Basescu. ANAF constata prin evaluatorii specialisti ca prejudiciul nu este de 6o mil de euro ci este la jumatate , adica in jur de 30 de mil de euro. Mai stim ca au fost confiscate bunuri la nivelul sumei de 30 mil de euro si atunci se pune intrebarea de ce le mai trebuie si Antena3, daca nu are nicio implicare in aceasta mascarada de proces penal. De ce stau acei oameni la puscarie cu atatea ilegalitati la acest dosar ???? Unde am inteles eu si milioane de romani gresit , unde vad basistii macovisti minciuna in acest caz strigator la cer ????"

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 21/02/16, 11:24 pm

Apropo de reinvestirea lui Kovesi la conducerea DNA!
Va dati seama ca daca procurorul general Nitu ar mai fi fost in functie putea sa candideze nestingherit pentru reinvestirea sa sau, de ce nu, rocada la DNA, drumul matasii Codruitei!
Le-a fost frica de asta, unul care nu era de-al lor si l-au executat din timp! Magistral! Aia din spatele acelor actiuni se vede ca au scoala de partid, de secu, scoala diversiunii, scoala eliminarii adversarilor pe orice cale.
Sa speram ca actiunile astora vor face parte intr-un viitor oarecare din "dosarul regimului basescu-johannis". Asa ca un "dosar al comunismului". Un dosar pentru modul in care romania

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 28/02/16, 01:35 pm

Monica Luisa Macobei la Vama Veche 1981

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=936209629833824&set=p.936209629833824&type=3

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 14/03/16, 03:00 pm

Alte lucruri pe care le-a făcut Klaus Iohannis în vieţile lui anterioare

• A observat cu atenţie construirea piramidelor din Egipt;

• A urmărit cu îngrijorare cum se înclină turnul din Pisa;

• A fost primul notar din istorie, ocazie cu care a inventat infracţiunea de a dobândi case cu acte false;

• A fost Ludovic al XVI-lea şi încă încasează chirie pentru Palatul Versailles;

• Prin anii ‘50 a fost un comunist radical şi a rămas cu sechele: susţine Antena 3 şi îl ţine consilier pe Dan Mihalache;

• A fost dacul care l-a trădat pe Decebal în 106 e.n.;

• Prin 1700 era un grof maghiar care schingiuia iobagi români;

• A avut şi vieţi glorioase. A fost generalul Basta, care l-a ucis pe Mihai Viteazul

(timesnewroman.ro)

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 21/03/16, 03:07 pm

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Geta la data de 21/04/16, 02:13 pm

Convorbirea

Am lăsat să se mai liniştească lucrurile, apoi o sunai pe Alina.
- Cum ţi s-a părut? – întrebă ea.
- Lovitură de geniu, toţi sunt cu ochii pe voi! Auzi, da’ voi aveţi pe cine să desemnaţi după retragerea lui Predoiu?
- De ce? Crezi că-l saltă ăştia?...
- Nu, Codruţa n-a zis nimic în sensul ăsta!
- Atunci?
- Nu ştiu… Îşi dă cu ciocanul peste degete, face varicelă, se rătăceşte-n parc, păţeşte el ceva! Gândeşte-te, e Predoiu!
- Asta cam aşa e… - admise Alina.
- Plus că nici oamenii nu pot să râdă la nesfârşit, mai au şi treabă!...
- O să discut cu Vasile. Măi, da’ tu ce zici, luăm un vot mai mult decât PSD?
- Unde, la voi în partid? – nu înţelesei exact.

Geta

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 04:34 pm

Continut sponsorizat

Sus In jos